Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Chcete zelenou energii, ale nemůžete si dovolit solární panely? Kupte si část větrné elektrárny

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Ať už jste si vědomi svých uhlíkových emisí, nebo jen chcete snížit účty za energii, odklon od tradičního plynu a ropy pro vás stejně jako pro mnoho lidí může být stále zajímavější volbou, píše server Euro News.

Pokud si nemůžete dovolit instalaci solárního panelu, volba dodavatele energií se zaměřením na ekologičtější přístup byla dlouhou dobu jedinou možností, jak si zajistit udržitelnější fungování.
To však platilo jen do té doby, než Sarah Merrick z Ripple Energy přišla s projektem spoluvlastnictví větrné elektrárny.

Jak sama uvádí, vedlo ji k tomu zejména zjištění, že se vítr stal nejlevnějším zdrojem elektřiny ve Spojeném království, ale přitom neexistoval způsob, jak se k této formě energie dostat. „Velké projekty jsou levnější než malé projekty, a proto je nákup malé větrné farmy o více než dvě třetiny levnější než nákup ekvivalentního střešního solárního systému,“ dodává.

Ilustrační foto: Pixabay

Jak mohu vlastnit větrnou elektrárnu?

Nejprve je potřeba zvolit, jakou část účtu za elektřinu chce člověk pokrýt větrnou energií. Jedná se o jednorázovou platbu, kterou lze rozložit na 12 měsíců, a svůj podíl budete vlastnit po celou dobu životnosti turbíny, tedy 25 let.

Pokaždé, když se společnost Ripple Energy rozhodně zprovoznit novou větrnou turbínu, se lidé budou moci přihlašovat se svou vybranou mírou investice, dokud nebude turbína plně financována. Jakmile je tento krok splněn, bude turbína postavena a po krátkém čekání mohou členové začít využívat svůj podíl energie.

I když se projekty zatím odehrávají ve Walesu a Skotsku, není potřeba bydlet poblíž, aby se člověk mohl stát členem a využíval energie z turbín.

Zdroj: Euro News

Související články

Zaručeně zlepší den

Pohled z Pákistánu: Jsou městské lesy odpovědí na přehřívání měst?

Snímek Ticho uctívá dětské oběti války na Ukrajině. Trvá sedm hodin

Jak se připravit na Mikuláše, abyste si ho užili i vy?

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny. Papírová spižírna přehledně poradí, jak neplýtvat

Inspirace z knihovny. Papírová spižírna přehledně poradí, jak neplýtvat

Víte, jak správně skladovat konkrétní potraviny? Jak zužitkovat suroviny do posledního kousku? Nebo…