Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Chcete zelenou energii, ale nemůžete si dovolit solární panely? Kupte si část větrné elektrárny

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Ať už jste si vědomi svých uhlíkových emisí, nebo jen chcete snížit účty za energii, odklon od tradičního plynu a ropy pro vás stejně jako pro mnoho lidí může být stále zajímavější volbou, píše server Euro News.

Pokud si nemůžete dovolit instalaci solárního panelu, volba dodavatele energií se zaměřením na ekologičtější přístup byla dlouhou dobu jedinou možností, jak si zajistit udržitelnější fungování.
To však platilo jen do té doby, než Sarah Merrick z Ripple Energy přišla s projektem spoluvlastnictví větrné elektrárny.

Jak sama uvádí, vedlo ji k tomu zejména zjištění, že se vítr stal nejlevnějším zdrojem elektřiny ve Spojeném království, ale přitom neexistoval způsob, jak se k této formě energie dostat. „Velké projekty jsou levnější než malé projekty, a proto je nákup malé větrné farmy o více než dvě třetiny levnější než nákup ekvivalentního střešního solárního systému,“ dodává.

Ilustrační foto: Pixabay

Jak mohu vlastnit větrnou elektrárnu?

Nejprve je potřeba zvolit, jakou část účtu za elektřinu chce člověk pokrýt větrnou energií. Jedná se o jednorázovou platbu, kterou lze rozložit na 12 měsíců, a svůj podíl budete vlastnit po celou dobu životnosti turbíny, tedy 25 let.

Pokaždé, když se společnost Ripple Energy rozhodně zprovoznit novou větrnou turbínu, se lidé budou moci přihlašovat se svou vybranou mírou investice, dokud nebude turbína plně financována. Jakmile je tento krok splněn, bude turbína postavena a po krátkém čekání mohou členové začít využívat svůj podíl energie.

I když se projekty zatím odehrávají ve Walesu a Skotsku, není potřeba bydlet poblíž, aby se člověk mohl stát členem a využíval energie z turbín.

Zdroj: Euro News

Související články

Zaručeně zlepší den

Středozemní moře ukrývalo pozůstatky neolitického osídlení a kamennou cestu

Ideální pěnu u piva mají zajistit nové plechovky

Vědci konečně identifikovali otisky, které zanechala exploze „prvních hvězd“ v našem vesmíru

Mýdlo působí na komáry jako magnet, zjistili vědci

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?

Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?

Noční výlety do říše snů jsou často skvělou zábavou a opravdovým odreagováním. Člověk v nich může…