Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Chcete se naučit francouzsky? V tomto projektu si procvičíte jazyk a pomůžete osamělým seniorům

Zdroj ilustrační fotografie: Canva

Učíte se francouzsky a hledáte rodilého mluvčího, se kterým byste si mohli řeč procvičit? Nyní máte jedinečnou možnost pohovořit si s francouzskými seniory a udělat jim tak společnost v koronavirové době. Zájemci pomohou řadě důchodců, kteří se potýkají s pocity osamělosti, jež způsobuje karanténa.

Projekt Share Ami spustila francouzská organizace Oldyssea, která si klade za cíl zvýšit ve společnosti povědomí o tom, jak žijí současní senioři, a pomoci jim, aby byl jejich hlas ve společnosti více slyšet. Iniciativa nyní propojuje tamní seniory s mladými lidmi z celého světa, kteří se učí francouzsky. Ti si procvičí konverzaci a zároveň pomohou starším lidem překonat toto náročné období.

Přihlásit se je možné zde. Stačí splňovat dvě podmínky – francouzštinu na úrovni B1 (tedy rozumět hlavním myšlenkám mluvčího a vyjádřit se jednoduchým způsobem) a být ve věku do 35 let. Zájemce vyplní formulář, přičemž ho organizace zkontaktuje a naplánuje první online schůzku. Podle BBC se za poslední dny do projektu přihlásily skoro tři tisíce lidí z různých zemí.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.