Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Chat-GPT sestavil ideální evropské prázdniny

4 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Chat-GPT se opravdu rozjíždí. Zdá se, že tento špičkový nástroj umělé inteligence změní naši práci a způsob, jakým pracujeme, a to úplně od základů. Web EuroNews se tento nástroj rozhodl pořádně vyzkoušet.

Chat-GPT vám totiž může pomoci skoro se vším, od vyhledání jakékoliv informace až po plánování cest. Redaktoři EuroNews Travel požádali Chat-GPT, aby naplánoval nejlepší dvoutýdenní cestu po Evropě bez omezených nákladů. Výsledek je přinejmenším zajímavý a vypovídá o současné úrovni umělé inteligence.

Dovolená vašich snů

Chat-GPT je populární chatbot vyvinutý společností Open AI. Uživatelé mu kladou otázky, načež k jejich zodpovězení využívá množství dat. I když „nemyslí“ jako člověk, je nejblíže k lidskému smýšlení z věcí, které byly dosud vyvinuty.

Ale nyní již k výsledkům týkající se naplánované trasy podle Chat-GPT. Podmínky zadané do promptu neboli příkazu byly: neomezený rozpočet, délka 2 týdny, jakákoliv evropská destinace. Chatbot odpověděl poměrně rozsáhle, dokonce navrhl hotový itinerář pro celý pobyt.

Pro první 3 dny pobytu zvolil Paříž s doporučenou návštěvou Eiffelovy věže, dále navrhl navštívit Louvre, Notre Dame a Montmartre. Pobyt si cestovatel může ozvláštnit místními delikatesami, jako jsou vína a sýry. Jedinečným zážitkem může být i plavba po Seině. Již z prvních návrhů je zřejmé, že chatbot není aktuální ohledně současného dění. Paříž je totiž v současnosti obklopena protestujícími proti vládním plánům na zvýšení věku odchodu do důchodu.

Pro 4.–6. den chatbot zvolil další velmi známé místo, a to Řím. Doporučuje zejména návštěvu celosvětově známého Kolosea, Fora Romana a ulice Trastevere. Jako místní lahůdky nesmíme vynechat gelato a pizzu.

Na další 3 dny bychom se vydali do Španělska, jak jinak než do hlavního města Barcelony. A asi už tušíte správně, mezi doporučovanými památkami je katedrála Sagrada Familia, dále procházka pro Ramblas a taky doporučení ochutnat tapas a sangrii v některém z místních barů. Jako bonus nabízí jednodenní výlet na Montserrat, který nabízí překrásné výhledy.

Ilustrační foto: Pixabay

Pro dny 10–12 si chatbot připravil krásné město Amsterdam v Nizozemsku. Okouzlující uličky skýtají spoustu zajímavých podniků a obchodů, kde se můžete se vší libostí prohánět na kole, chatbot však vyzdvihuje především známé turistické cíle jako muzeum nizozemského rodáka Van Gogha, Dům Anny Frankové a Rijksmuseum.

Výlet končíme na řeckém ostrově Santorini, kde si návštěvníci mohou dopřát zasloužený odpočinek, užít dechberoucí západy slunce a plavat v průzračně modré vodě. Podle Chat–GTP je to ideální způsob, jak zakončit 2týdenní dovolenou.

Chat–GPT zakončil diskuzi s EuroNews krátkým vzkazem: „Tento itinerář je jen návrh a můžete si ho upravit podle svých představ. S neomezeným budgetem můžete upgradovat ubytování, rezervovat soukromé zájezdy a přidat další zastávky.“

Vytvořil Chat GPT snový itinerář?

Vzhledem k tomu, že umělá inteligence dostala pouze pokyny, na jak dlouho a kam má výlet plánovat, odvedla dobrou práci. Nicméně jedná se o víceméně prvoplánová místa, a tak je navržený itinerář vhodnější spíše pro nováčky v cestování. Nicméně je nutno brát v potaz, že pokud by otázka specifičtěji a více zohledňovala konkrétní požadavky cestovatele, výsledky by nejspíše nebyly takto obecné.

Související články

Zaručeně zlepší den

Virtuální realita z Česka má pomáhat při operacích mozku při vědomí

Po 70 letech se v Indii narodila mláďata geparda

Inteligentní drony, které najdou strom s kůrovcem, hasí požár nebo lokalizují raněné vytváří na FEL ČVUT

Souboj medvědů zaujal porotu. Snímek se stal nejlepší fotografií

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na duševní retreat. Kniha herečky Vlastiny Kounické Svátkové vás provede

Inspirace z knihovny: Vydejte se na duševní retreat. Kniha herečky Vlastiny Kounické Svátkové vás provede

Lidé jsou křehcí jako sníh a každý z nás potřebuje občas místo pro sebe. To se ve své prvotině…