Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Českým hudebním nástrojům se daří v zahraničí

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Podle údajů Ministerstva průmyslu a obchodu se daří vyvážet české hudební nástroje do zahraničí. Vývoz hudebních nástrojů tvoří zhruba 80 až 90 procent výroby. V roce 2014 měli čeští výrobci celkové tržby za více než 1, 1 miliardy korun. Přitom pět let zpátky to bylo méně než 900 milionů korun.

„Jsem ráda, že se českým hudebním nástrojům v zahraničí tak daří. Sama vlastním kytaru, housle a flétnu. Jinou než českou značku bych nevolila. Je to pro mě záruka kvality,“ uvádí pětadvacetiletá účetní Jana Vítková, která na hudební nástroje hraje už od svých sedmi let.

Nejčastěji hudební nástroje putují do Německa, USA nebo Japonska. Záleží ovšem i na druhu hudebního nástrojů. Do Číny putují především klavíry, do Německa dechové nástroje a kytary především do Skandinávie. Výrobců a opravářů hudebních nástrojů je v České republice okolo 300.

Zdroj: www.businessinfo.cz

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.