Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Český muzikál vyhrál hlavní cenu festivalu v Jižní Koreji

Český muzikál žne úspěchy. Představení soubor na festivale odehrál pětkrát před vyprodaným hledištěm pro patnáct set diváků. Zdroj: musicalmedia.cz

Původní český muzikál Fantom Londýna vyhrál v polovině července hlavní cenu Mezinárodního muzikálového festivalu v jihokorejském Daegu. Nový příběh o legendárním hromadném vrahovi Jacku Rozparovačovi v podání souboru Národního divadla moravskoslezského v Ostravě porotu uchvátil.

Fantom Londýna získal nejen hlavní cenu festivalu, ale oceněn byl i představitel v hlavní roli Henryho Lukáš Adam jako nejlepší herec a Jana Musilová. Ta ztvárnila roli Matky a získala cenu za nejlepší vedlejší ženskou roli. S příběhem o legendárním hromadném vrahovi Jacku Rozparovači hostoval soubor Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, který uvádí tento muzikál ve světové premiéře již dva roky.

Ceny osobně převzali oba představitelé, režisér a spoluautor libreta Lumír Olšovský s Pavlem Bárem, který se jako scénárista rovněž podílel na vzniku muzikálu. Oba laureáti, Jana Musilová a Lukáš Adam, v daných rolích vystupují i v pražské inscenaci, kterou uvádí pod názvem Přízrak Londýna od letoška Divadlo Hybernia.

Představení soubor na festivale odehrál pětkrát před vyprodaným hledištěm pro patnáct set diváků, přičemž skladby z něj zazněly i na slavnostním vyhlášení cen, které v přímém přenosu vysílala celostátní jihokorejská televize. České muzikály jsou v Jižní Koreji velmi oblíbené a své jméno si budují po celém světě.

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

On-line závěť si člověk nakliká do dvaceti minut, říká Jiří Štěpánek, zakladatel start-upu Goodbye, který mění české pohřebnictví

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Tajemství dlouhověkosti lidí z modrých zón. Jak si prodloužit život a zajistit pevné zdraví?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…