Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Český muzikál vyhrál hlavní cenu festivalu v Jižní Koreji

Český muzikál žne úspěchy. Představení soubor na festivale odehrál pětkrát před vyprodaným hledištěm pro patnáct set diváků. Zdroj: musicalmedia.cz

Původní český muzikál Fantom Londýna vyhrál v polovině července hlavní cenu Mezinárodního muzikálového festivalu v jihokorejském Daegu. Nový příběh o legendárním hromadném vrahovi Jacku Rozparovačovi v podání souboru Národního divadla moravskoslezského v Ostravě porotu uchvátil.

Fantom Londýna získal nejen hlavní cenu festivalu, ale oceněn byl i představitel v hlavní roli Henryho Lukáš Adam jako nejlepší herec a Jana Musilová. Ta ztvárnila roli Matky a získala cenu za nejlepší vedlejší ženskou roli. S příběhem o legendárním hromadném vrahovi Jacku Rozparovači hostoval soubor Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, který uvádí tento muzikál ve světové premiéře již dva roky.

Ceny osobně převzali oba představitelé, režisér a spoluautor libreta Lumír Olšovský s Pavlem Bárem, který se jako scénárista rovněž podílel na vzniku muzikálu. Oba laureáti, Jana Musilová a Lukáš Adam, v daných rolích vystupují i v pražské inscenaci, kterou uvádí pod názvem Přízrak Londýna od letoška Divadlo Hybernia.

Představení soubor na festivale odehrál pětkrát před vyprodaným hledištěm pro patnáct set diváků, přičemž skladby z něj zazněly i na slavnostním vyhlášení cen, které v přímém přenosu vysílala celostátní jihokorejská televize. České muzikály jsou v Jižní Koreji velmi oblíbené a své jméno si budují po celém světě.

Související články

Zaručeně zlepší den

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Revoluční objev. Samozavlažovací půda může změnit zemědělství

Čeští vědci vyvinuli revoluční UV roušku. Ochrání ostatní i majitele

Čeští vědci představili nový způsob testování na koronavirus

Inspirativní rozhovor

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Přečtěte si rozhovor s novinářkou, dokumentaristkou a matkou v jedné osobě, Silvou Dymákovou.