Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Český muzikál vyhrál hlavní cenu festivalu v Jižní Koreji

Český muzikál žne úspěchy. Představení soubor na festivale odehrál pětkrát před vyprodaným hledištěm pro patnáct set diváků. Zdroj: musicalmedia.cz

Původní český muzikál Fantom Londýna vyhrál v polovině července hlavní cenu Mezinárodního muzikálového festivalu v jihokorejském Daegu. Nový příběh o legendárním hromadném vrahovi Jacku Rozparovačovi v podání souboru Národního divadla moravskoslezského v Ostravě porotu uchvátil.

Fantom Londýna získal nejen hlavní cenu festivalu, ale oceněn byl i představitel v hlavní roli Henryho Lukáš Adam jako nejlepší herec a Jana Musilová. Ta ztvárnila roli Matky a získala cenu za nejlepší vedlejší ženskou roli. S příběhem o legendárním hromadném vrahovi Jacku Rozparovači hostoval soubor Národního divadla moravskoslezského v Ostravě, který uvádí tento muzikál ve světové premiéře již dva roky.

Ceny osobně převzali oba představitelé, režisér a spoluautor libreta Lumír Olšovský s Pavlem Bárem, který se jako scénárista rovněž podílel na vzniku muzikálu. Oba laureáti, Jana Musilová a Lukáš Adam, v daných rolích vystupují i v pražské inscenaci, kterou uvádí pod názvem Přízrak Londýna od letoška Divadlo Hybernia.

Představení soubor na festivale odehrál pětkrát před vyprodaným hledištěm pro patnáct set diváků, přičemž skladby z něj zazněly i na slavnostním vyhlášení cen, které v přímém přenosu vysílala celostátní jihokorejská televize. České muzikály jsou v Jižní Koreji velmi oblíbené a své jméno si budují po celém světě.

Související články

Zaručeně zlepší den

Brněnští studenti vymysleli chytrý skleník. Zjednoduší pěstování zeleniny a pomůže proti suchu

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Mladší o pět let? Podle vědců je možné omládnout díky speciálnímu cvičení

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Inspirativní rozhovor

Zero waste je pro mě návrat ke kořenům, říká ředitelka Bezobalu Veronika Nováčková

Zero waste je pro mě návrat ke kořenům, říká ředitelka Bezobalu Veronika Nováčková

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou firmy Bezobalu Veronikou Nováčkovou.