Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Česko v rámci festivalu připomene na školách sametovou revoluci

Zdroj fotografie: Pixabay

Loňský rok byl spjat s výročím 100 let od vzniku republiky, letos se bude připomínat 30 let od sametové revoluce. Pod hlavičkou akce Festival svobody se po celé zemi uskuteční pestrá škála aktivit připomínající důležitý milník české historie. Zásadní roli přitom – stejně jako v roce 1989 – sehrají studenti.

Projekt v sobě kombinuje dvě roviny. Jednak cílí na učitele, které vyzývá, aby pro své žáky přichystaly besedy, workshopy nebo projekce. Zároveň je otevřený i samotným studentům, kteří se mohou zapojit skrze vlastní iniciativu a dílčí akce. Součástí bude i tzv. Zeď díků, kde bude možné svobodně vyjádřit vlastní postoje a názory.

„17. listopad 1989 byl klíčovým předělem českých moderních dějin. Je proto třeba si jej neustále připomínat a uvědomovat si, že svoboda je vždy vybojovaná a nikdy zadarmo,“ zdůrazňuje pražský radní Vít Šimral. Právě Praha podpořila program finančně, takže na pražských školách bude veškerý program dostupný zdarma. Přidat se k festivalu lze skrze web festivalsvobody.cz.

Související články

Zaručeně zlepší den

Elektřina vytvořená rojícím se hmyzem může ovlivňovat počasí

Umělá inteligence pomáhá identifikovat přeživší holokaustu

Se sexuální výchovou je vhodné začít v předškolním věku, říká popularizátorka medicíny Jana Martincová

Hasiči budou používat rozšířenou realitu. Usnadní jim zásahy

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Úžasné ženy, které změnily svět, mají sílu inspirovat malé i velké

Inspirace z knihovny: Úžasné ženy, které změnily svět, mají sílu inspirovat malé i velké

Coco Chanel, Eliška Junková, Marie Currie nebo Anne Franková. Co mají tyto ženy společného?…