Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Česko v rámci festivalu připomene na školách sametovou revoluci

Zdroj fotografie: Pixabay

Loňský rok byl spjat s výročím 100 let od vzniku republiky, letos se bude připomínat 30 let od sametové revoluce. Pod hlavičkou akce Festival svobody se po celé zemi uskuteční pestrá škála aktivit připomínající důležitý milník české historie. Zásadní roli přitom – stejně jako v roce 1989 – sehrají studenti.

Projekt v sobě kombinuje dvě roviny. Jednak cílí na učitele, které vyzývá, aby pro své žáky přichystaly besedy, workshopy nebo projekce. Zároveň je otevřený i samotným studentům, kteří se mohou zapojit skrze vlastní iniciativu a dílčí akce. Součástí bude i tzv. Zeď díků, kde bude možné svobodně vyjádřit vlastní postoje a názory.

„17. listopad 1989 byl klíčovým předělem českých moderních dějin. Je proto třeba si jej neustále připomínat a uvědomovat si, že svoboda je vždy vybojovaná a nikdy zadarmo,“ zdůrazňuje pražský radní Vít Šimral. Právě Praha podpořila program finančně, takže na pražských školách bude veškerý program dostupný zdarma. Přidat se k festivalu lze skrze web festivalsvobody.cz.

Související články

Společnost

Archeopark v Chotěbuzi se po dvouleté pauze otevřel návštěvníkům

Inspirace

První červnový týden bude v Česku patřit čtení dětem

Inspirace

Desítka handicapovaných vyrazí společně se studenty na expedici

Inspirace

Studenti vytvořili mobilní hru, která bojuje proti předsudkům

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.