Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Česko stále patří mezi nejmírumilovnější země světa

Zdroj fotografie: Unsplash

Loni bylo sedmé, tentokrát si o tři příčky pohoršilo. Přesto se Česko drží mezi desítkou nejmírumilovnějších zemí světa. Na vrcholu žebříčku je od roku 2008 Island, následuje Nový Zéland a Portugalsko.

Česko díky svému umístění figuruje ve společnosti takových zemí jako Japonsko, Švýcarsko nebo Irsko. A pozitivní nejsou jen tuzemské výsledky. Na lepší hodnocení dosáhla celá Evropa, která je zároveň nejmírumilovnějším z kontinentů. Polepšil si i svět jako takový, a to poprvé za posledních pět let. Zároveň jsou celosvětová čísla stále nižší než před deseti lety, na vině jsou například konflikty na Středním východě nebo terorismus. Na chvostu žebříčku figuruje Afghánistán.

Seznam zohledňuje 23 kritérií, a to například vnitřní konflikty, podíl zabitých či vězněných lidí, vztahy se sousedními státy, míru kriminality, politickou nestabilitu, přístup ke zbraním nebo velikost armády. Přestože Česko pokleslo ve svém umístění, bodové skóre si vylepšilo.

Nejmírumilovnější země světa:

1. Island

2. Nový Zéland

3. Portugalsko

4. Rakousko

5. Dánsko

6. Kanada

7. Singapur

8. Slovinsko

9. Japonsko

10. Česko

Související články

Ze světa

Češi můžou být hrdí: Česko patří mezi nejbezpečnější země světa

Ze světa

ČR je osmnáctou nejšťastnější zemí světa, předstihla Slovensko

Nezařazené

Svoboda médií v Česku vzrostla, tvrdí mezinárodní žebříček

Společnost

Kvalita vzdělávání v Česku se zlepšila

Podpořte Pozitivní zprávy

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…

Zaručeně zlepší den

Barvy, které ožívají: tajemství sublimačního tisku

Vydejte se na výlet. Nejhezčí německá turistická stezka je hned za českými hranicemi

Nová metoda dává přístrojům NASA šanci vystopovat život na Marsu

Radioaktivní rohy odrazují pytláky

Inspirativní rozhovor

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?

Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?

Noční výlety do říše snů jsou často skvělou zábavou a opravdovým odreagováním. Člověk v nich může…