Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

České supermarkety na příčkách vítězů. Které řetězce vynikají svým přístupem k udržitelnosti?

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Depositphotos

Supermarket Kaufland se umístil na první příčce soutěže Mastercard obchodník roku 2020 v kategorii Zodpovědný obchodník. Konkurenci domácích i zahraničních řetězců převálcoval svým přístupem k udržitelnosti a zdraví.

Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR letos poprvé uděloval ocenění obchodníků za aktivity v oblasti udržitelného rozvoje, kampaně proti plýtvání potravinami, podporu lokálních dodavatelů či snahu o prospěch společnosti. Supermarket Kaufland oslovil nezávislou porotu především celou řadou udržitelných projektů, jako je aktivní snižování emisí, používání úsporného osvětlení či vytápění prodejen odpadním teplem. Řetězec také vynikl transparentností svých dat o ročních emisích či instalací defibrilátorů ve všech prodejnách a masokombinátech.

Na druhé a třetí pozici se umístily supermarkety Albert a Tesco. „Těší mě, že se všechny řetězce přihlásily k redukci plýtvání potravinami, k omezování plastů a k zavádění ekologických technologií, které zlepšují stav životního prostředí. Aktivity, jako je redukce plýtvání potravinami, reformulace potravin nebo nutriční značení, nedělají pouze proto, že by musely, ale protože samy chtějí,“ uvedl prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza.

Zdroj: SOCR ČR

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak se snadněji učit? Vědci objevili efektivní metodu

Jaká kariéra je ta pravá ořechová? Poradce může nasměrovat mladé lidi k povolání snů

Ať jsou naše děti zdravé. Známe jednoduché kroky ke snížení znečištění ovzduší ve školách

Starat se o dítě se složitou minulostí je možné, ale vyžaduje to mnoho lásky a pevné postoje, říká Jana Vařechová Holoubková

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Toužili jste někdy prostě vypnout svou mysl? Chvíli na nic nemyslet a zahnat všechny negativní…