Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

České firmy věnují krmivo s končící trvanlivostí opuštěným zvířatům

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Dollarphotoclub

Firma Nestlé Purina PetCare a logistická společnost Raben Logistics Czech se spojily, aby pomohly dobré věci.  První jmenovaná firma poskytuje krmivo, jehož trvanlivost se blíží ke konci, druhá pak zajišťuje rozvoz do vybraných útulků.

„Je zbytečné, aby stovky kilogramů krmiva s končící dobou minimální trvanlivosti mířily do odpadu, když útulky takový dar hlasitě vítají. A pro nás není takový problém jednou za měsíc naložit pytle s krmivem a rozvézt je tam, kde pomohou,“ vysvětluje PR specialistka firmy Raben Martina Netuhová.

Projekt firmy realizují od poloviny loňského roku, každý měsíc rozvezou asi 800 kilogramů krmiva. Záměrem je bojovat proti plýtvání a zároveň pomoct opuštěným zvířatům. I proto je kladen velký důraz na výběr útulků, které firmy touto cestou podporují.

Související články

Zaručeně zlepší den

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.