Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

České banky mají minimum rizikových úvěrů

Zdroj fotografie: Pexels

Česká republika se zařadila mezi země, které mají minimum rizikových úvěrů. Za výborným výsledkem České republiky ve srovnání s ostatními zeměmi Evropské unie stojí růst ekonomiky a s tím spojená nízká nezaměstnanost.

Česká republika je v rámci rizikových bankovních úvěrů pod evropským průměrem. V Česku v loňském prvním čtvrtletí podle ratingové společnosti Scope Rating se nesplácelo 2,9 procent všech půjček, průměr Evropské unie byl 4,6 procent. Oproti stejnému období v roce 2016 došlo v České republice o snížení o 1,7 procenta.

Do stejné skupiny jako Česká republika se zařadila například Francie, Litva a Slovensko, kde se objem rizikových úvěrů pohybuje okolo 2,5 až 5 procent. Ještě méně rizikových úvěrů má Velká Británie, Německo, Švédsko, Finsko, Estonsko a Nizozemsko.

Na nejhorší příčce v evropském srovnání se ocitlo Řecko, kde je rizikových úvěrů 46,9 procent. Rizikové bankovní úvěry jsou také časté v Portugalsku, Itálii, Bulharsku, Maďarsku, Slovinsku, Chorvatsku a Irsku. V Evropské unii je celkem rizikových úvěrů o objemu téměř bilion eur.

Zdroj: zpravy.e15.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.