Česká republika se zařadila mezi země, které mají minimum rizikových úvěrů. Za výborným výsledkem České republiky ve srovnání s ostatními zeměmi Evropské unie stojí růst ekonomiky a s tím spojená nízká nezaměstnanost.
Česká republika je v rámci rizikových bankovních úvěrů pod evropským průměrem. V Česku v loňském prvním čtvrtletí podle ratingové společnosti Scope Rating se nesplácelo 2,9 procent všech půjček, průměr Evropské unie byl 4,6 procent. Oproti stejnému období v roce 2016 došlo v České republice o snížení o 1,7 procenta.
Do stejné skupiny jako Česká republika se zařadila například Francie, Litva a Slovensko, kde se objem rizikových úvěrů pohybuje okolo 2,5 až 5 procent. Ještě méně rizikových úvěrů má Velká Británie, Německo, Švédsko, Finsko, Estonsko a Nizozemsko.
Na nejhorší příčce v evropském srovnání se ocitlo Řecko, kde je rizikových úvěrů 46,9 procent. Rizikové bankovní úvěry jsou také časté v Portugalsku, Itálii, Bulharsku, Maďarsku, Slovinsku, Chorvatsku a Irsku. V Evropské unii je celkem rizikových úvěrů o objemu téměř bilion eur.
Zdroj: zpravy.e15.cz
Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.