Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Česká republika se bude pyšnit nejdelší visutou lávkou světa

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Máme další světové prvenství. Je jím nejdelší visutá lávka na světě, která nyní vzniká v rekreačním areálu Dolní Morava. Ten je proslavený zejména lyžováním, nyní však pravděpodobně přitáhne ještě větší pozornost.

Nový most s názvem Sky Bridge 721 měří 721 metrů a zájemci jej najdou poblíž vyhlídkové věže Stezka. Po mostě ve výšce až 95 metrů lze přejít údolí Mlýnského potoka z horského hřebenu Slamník na hřeben Chlum. Turisté na něj nastoupí v nadmořské výšce 1 125 metrů a vystoupí o deset metrů výše. První návštěvníci se po ní projdou na jaře příštího roku. Český unikát o více než 200 metrů poráží dosavadního světového rekordmana, 516 metrů dlouhý visutý most v portugalském městečku Arouca.

Po překonání údolí Mlýnského potoka budou mít návštěvníci možnost poučit se o tamní přírodě a dějinách. Ve spolupráci s Lesy ČR, obcí Dolní Morava a Muzeem československého opevnění z let 1935 až 1938 vzniká naučná stezka nazvaná Most času s prvky rozšířené reality. K jejímu absolvování bude nezbytný chytrý telefon a přístup k internetu.

Zdroj: Novinky.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Se sexuální výchovou je vhodné začít v předškolním věku, říká popularizátorka medicíny Jana Martincová

Hasiči budou používat rozšířenou realitu. Usnadní jim zásahy

Tenistky budou moci při Wimbledonu nosit tmavé oblečení. Kvůli menstruaci

Vyšetření, které zachraňuje tisíce životů. Rakovinu tlustého střeva lze včas zachytit a vyléčit

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Snad každý chce mít hezké vztahy s partnerem, rodinou, přáteli a kolegy v práci. Ne vždy se nám to…