Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Češi si letos polepší na výplatách

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Příjemné překvapení může pro některé zaměstnance představovat číslo na výplatní pásce.

Přestože odborníci oproti minulému roku předpokládají mírné zpomalení hospodářského růstu české ekonomiky, nezaměstnanost by měla ještě více poklesnout a příjmy spotřebitelů se zvýšit. Nezaměstnanost v České republice je přitom jedna z nejnižších v Evropě.

Růst českého HDP se bude v letošním roce pohybovat okolo 2,5 procent. To ho řadí k těm nejvyšším v Evropské unii spolu s růstem HDP zemí Visegrádské čtyřky, Irskem a Rumunskem. Tento růst podpoří i vyšší příjmy spotřebitelů, které se zvednou zhruba o čtyři procenta. Současně inflace bude nízká a ceny v obchodech se příliš nezvýší.

Příznivé ovlivní tržby obchodníků i nízká nezaměstnanost. Podle odhadů může poklesnout do konce roku nezaměstnanost pod šest procent. „Je vidět, že lidé už překonali obavy z velké finanční krize. Mívám v obchodě větší tržby než před několika lety. Už se nemusím bát, že budu muset obchod zavřít,“ dodává majitelka obchodu s drogérií Martina Lichá.

Zdroj: deník E15, Jaroslav Bukovský

Související články

Zaručeně zlepší den

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak vyzrát na virus? Češi vyvinuli první nanovlákenný respirátor FFP3 na světě

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.