Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Češi milují své lesy a přírodu. Nenechají ji ve štychu a vyráží na pomoc hasičům

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Do Českého Švýcarska zasaženého rozsáhlým požárem, který je náročné dostat pod kontrolu a uhasit, vyráží dobrovolníci, aby pomohli hasičům. Opět se ukazuje, že solidarita mezi místními je obrovská. Informovaly o tom České noviny.

Dobrovolníci nebojují přímo s plameny, starají se však o zázemí a potřeby hasičů. Vydávají jim třeba jídlo a nápoje. „Dostali jsme se sem díky facebookové stránce, kam to dával velitel zásahu tohoto úseku, že potřebují pomoc, tak jsme ho kontaktovali a dojeli sem,“ uvedla dobrovolnice Karolína s tím, že s sebou se svými kamarády Davidem a Karolínou přivezli kávu, potraviny a láhve vody. „Když jsme se jich ptali, jestli nepotřebují pomoc, tak byli rádi, protože tu nic neměli. Pak začali dovážet jídlo a pití další lidé,“ řekla Michaela. Někteří dobrovolníci si dokonce vzali v práci dovolenou, aby mohli pomáhat.

Hasiči mají podle dobrovolníků největší zájem o kávu a také banány a energetické drinky. Preferují menší balené vody, které mohou ihned vypít a pokračovat v zásahu. Někteří dobrovolníci od pondělí nespali. V této situaci je každá ruka dobrá: občané, kteří chtějí nabídnout pomoc, se mohou obracet na telefonní linku 771 271 367 nebo na e-mail hrensko.pomoc@ulk.izscr.cz.

Zdroj: České noviny, ČT24

Související články

Zaručeně zlepší den

Dánsko chce snížit věk pro potraty bez souhlasu rodičů i nezletilým dívkám

Souboj medvědů zaujal porotu. Snímek se stal nejlepší fotografií

Středozemní moře ukrývalo pozůstatky neolitického osídlení a kamennou cestu

Ideální pěnu u piva mají zajistit nové plechovky

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…