Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Češi darují své věci i energii online, během karantény obzvlášť

Ilustrační fotografie. Zdroj fotografie: unsplash.com

Dětské nosítko, část zahrady, masáž, knihy nebo právní poradenství. To všechno (a mnohem víc) lze najít mezi nabídkami od lidí na serveru Hearth.net. Pointa? Všechny tyto věci nechtějí lidé prodat, ale nezištně darovat či půjčit.

Hearth.net založil v roce 2012 Libor Malý. Myšlenka projektu je od té doby neměnná: sloužit jako místo, kde se věci neprodávají, ale skutečně darují. „Zkrátka pokud je pro vás důležitější někomu udělat radost, než na tom vydělat – pak to patří na Hearth. Nejlepší mi přijde, že po těch osmi letech zde vznikla komunita několika tisíc lidí, kteří se dokáží vzájemně podržet a pomáhat si,“ popisuje za projekt Jura Ibl.

Tato štědrá a laskavá komunita získala v letošním roce na síle. V nelehkých pandemických časech totiž nabídka služeb či praktických rad stoupla. „V období jarní i podzimní karantény jsme měli velké nárůsty. Lidé nabízeli a hledali pomoc. Objevilo se i větší množství nabídek terapeutických služeb pro ty, kteří cítili úzkost a doléhala na ně nejistota,“ doplňuje Ibl.

V tuto chvíli je Hearth největším online darovacím tržištěm v Česku, které zprostředkovalo více než 56 tisíc darů. A denně přibývají další. „Facebook není nejlepším místem na zemi. Právě proto si myslíme, že je potřeba se postavit tomu všemu negativnímu něčím pozitivním,“ jsou přesvědčeni tvůrci projektu. A nám nezbývá než souhlasit.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec dezinformací o pandemii. Nový web uvádí informace na pravou míru

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.