Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Češi darují své věci i energii online, během karantény obzvlášť

Ilustrační fotografie. Zdroj fotografie: unsplash.com

Dětské nosítko, část zahrady, masáž, knihy nebo právní poradenství. To všechno (a mnohem víc) lze najít mezi nabídkami od lidí na serveru Hearth.net. Pointa? Všechny tyto věci nechtějí lidé prodat, ale nezištně darovat či půjčit.

Hearth.net založil v roce 2012 Libor Malý. Myšlenka projektu je od té doby neměnná: sloužit jako místo, kde se věci neprodávají, ale skutečně darují. „Zkrátka pokud je pro vás důležitější někomu udělat radost, než na tom vydělat – pak to patří na Hearth. Nejlepší mi přijde, že po těch osmi letech zde vznikla komunita několika tisíc lidí, kteří se dokáží vzájemně podržet a pomáhat si,“ popisuje za projekt Jura Ibl.

Tato štědrá a laskavá komunita získala v letošním roce na síle. V nelehkých pandemických časech totiž nabídka služeb či praktických rad stoupla. „V období jarní i podzimní karantény jsme měli velké nárůsty. Lidé nabízeli a hledali pomoc. Objevilo se i větší množství nabídek terapeutických služeb pro ty, kteří cítili úzkost a doléhala na ně nejistota,“ doplňuje Ibl.

V tuto chvíli je Hearth největším online darovacím tržištěm v Česku, které zprostředkovalo více než 56 tisíc darů. A denně přibývají další. „Facebook není nejlepším místem na zemi. Právě proto si myslíme, že je potřeba se postavit tomu všemu negativnímu něčím pozitivním,“ jsou přesvědčeni tvůrci projektu. A nám nezbývá než souhlasit.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak na šťavnatá a chutná rajčata? Účinné hnojivo může být levné a zcela přírodní

Zelený zázrak ve stavebnictví. Budovy z technického konopí snižují uhlíkovou stopu a šetří energii

Stačí jedno gesto. Oběti domácího násilí mohou požádat o pomoc tímto nenápadným signálem

Superhrdina mezi rostlinami. Nenápadný keř funguje jako přirozená čistička vzduchu

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…