Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Centrum Prahy prokoukne. Speciální manuál má usměrnit nevzhledné reklamy

Ilustrační foto: Unsplash

Praha bude na pohled zase o něco krásnější. Centrum by se mělo zbavit vizuálního smogu, ke kterému výrazně přispívají nevkusné reklamy. Pomocnou ruku podnikatelům nabídne Manuál pro kultivovanou Prahu. Jasně pojmenovává pravidla, která je v centru města potřeba dodržet.

Mrzí mě, když vidím krásné historické fasády pokryté lacinými plastovými cedulemi. Praha je jedinečná, ale pod nánosem reklam se její jedinečnost ztrácí. Reklama přitom nemusí být otravná a nevkusná – krásná výloha či firemní nápis mohou hodnotu místa pozvednout. Proto jsme připravili manuál, který má pomoci vizuální smog omezit,“ uvedla pražská radní Hana Třeštíková.

Vizuální smog by už neměl narušovat atmosféru našeho hlavního města. Ilustrační foto: Pixabay

Manuál pro kultivovanou Prahu má sloužit zejména podnikatelům, kteří mají v centru svou provozovnu. Kvůli roztříštěnosti legislativy v oblasti reklamy je totiž těžké zjistit, jaké předpisy je potřeba dodržet. Umístění mnohých reklam je tak v rozporu s platnými nařízeními a jejich majitelům chybí řádné povolení. Vyznat se v nezbytných náležitostech pomůže právě nový manuál. Zároveň přináší návod, jak získat všechna povolení. O jeho ilustrovanou podobu se postarala Anastasia Vrublevská z grafického studia noBrother. Praha tak navázala na další česká města, která již manuál reklamy vydala, například Brno a Ostravu.

Manuál je ke stažení na webu kultivovana.praha.eu. Příklady dobré praxe i nejrůznější prohřešky, které přispívají k vizuálnímu smogu, budou prezentovány také na instagramovém profilu Kultivovaná Praha.

Související články

Zaručeně zlepší den

Pijme čistou vodu. Bakterie a kvasinky vyhubí nezdravé organismy z tekutin a půdy

Vědci vytvářejí nanodiamanty z plastových láhví

Jak nastartovat svůj život, aby byl úspěšný? Mladé nasměruje EduFestival

Umělá inteligence předvedla svou vizi měst budoucnosti

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku

Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku

Potřebujete rozvinout svou kreativitu a baví vás hrát si se slovy? Pak je Kreativní zápisník od…