Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Bývalý motocyklový závodník zachránil posádku sanitky. Získal cenu Gentleman silnic

Ilustrační foto: Freepik

Když jednoho srpnového večera na motorce projížděl pravotočivou zatáčku mezi obcemi Soběsuky a Neurazy na Plzeňsku, nečekal, že by ho na dobře známé trase mohlo něco překvapit. Na konci zatáčky však Josef Šiler uviděl čerstvé stopy od pneumatik, které patřily havarované sanitce, jež ležela na poli přibližně pět metrů pod úrovní silnice.  

Bylo čerstvě po dešti a řidič sanitky nezvládl řízení na mokré vozovce. Šiler proto ihned zavolal pomoc a až do příjezdu zdravotníků udržoval zaklíněného řidiče při vědomí. Bývalý motocyklový závodník následně pomohl také převáženému pacientovi a za svou pohotovou reakci získal ocenění Gentleman silnic.

Zkušenost, a hlavně pohotovost pana Šilera byla základem úspěchu této záchranné akce,“ řekla tisková mluvčí plzeňských policistů Ivana Jelínková. Ocenění Gentleman silnic uděluje již od roku 2004 Generali Česká pojišťovna a Policie ČR. Cílem je motivovat lidi, aby si na silnicích pomáhali a nebyli k sobě lhostejní.

Zachránce si převzal ocenění. Foto: Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje

Kdo je Josef Šiler?

Kaskadér, instruktor, testovací jezdec, majitel motoškoly a také televizní motocyklový expert má již od mládí přezdívku Pepa Sršeň, kterou si vysloužil díky své první žluto-černé motorce značky Jawa. V roce 2002 se zapsal do Guinessovy knihy rekordů díky své 272,3 metrů dlouhé jízdě na jednom kole. V Klatovech provozuje vlastní Motoškolu Sršeň, která se specializuje na bezpečnost silničního provozu a na ovládání motorek.

Související články

Zaručeně zlepší den

Se sexuální výchovou je vhodné začít v předškolním věku, říká popularizátorka medicíny Jana Martincová

Hasiči budou používat rozšířenou realitu. Usnadní jim zásahy

Tenistky budou moci při Wimbledonu nosit tmavé oblečení. Kvůli menstruaci

Vyšetření, které zachraňuje tisíce životů. Rakovinu tlustého střeva lze včas zachytit a vyléčit

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na duševní retreat. Kniha herečky Vlastiny Kounické Svátkové vás provede

Inspirace z knihovny: Vydejte se na duševní retreat. Kniha herečky Vlastiny Kounické Svátkové vás provede

Lidé jsou křehcí jako sníh a každý z nás potřebuje občas místo pro sebe. To se ve své prvotině…