Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Bydlení, které přináší radost. Mateřská škola v Brně se spojí s byty pro seniory

Zdroj ilustrační fotografie: Canva

Mezigenerační vztahy posílí nové spojení mateřské školy a bydlení pro seniory v brněnském domě Pod Nemocnicí. Cílem projektu je dát oběma generacím možnost dělat si vzájemně radost společným setkáváním.

Spousta dětí má dnes prarodiče daleko nebo ještě zahlcené prací, stejně tak řada starších lidí není se svou rodinou v kontaktu tak často, jak by si přáli. Propojením mateřské školy a domu s pečovatelskou službou dostávají obě generace možnost se potkávat a povídat si,“ uvedla primátorka Brna Markéta Vaňková. Podobné projekty již fungují například v Praze nebo v zahraničí.

Původně v domě Pod Nemocnicí sídlila pouze mateřská škola. Po rekonstrukci se k budově přidala nástavba, ve které vzniklo 16 bytů pro seniory a společenský prostor. Čtyři byty jsou bezbariérové a město všem nájemníkům nabízí pečovatelskou službu na pomoc s hygienou či nákupy. Zájem o bydlení je zde obrovský, kapacita bytů je již plně obsazena.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vyšetření, které zachraňuje tisíce životů. Rakovinu tlustého střeva lze včas zachytit a vyléčit

Byl Tyrannosaurus rex obr? Mohl být mnohem větší, než si vědci dosud mysleli

Putovní výstava fotografií na podporu lidí trpících ztrátou vlasů se přesouvá do Prahy

Lidé budou žít na Měsíci už v tomto desetiletí, očekává NASA

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Za peníze si štěstí nekoupíš. Pracovní úspěchy nepředčí rodinné zázemí. Radost se skrývá v …