Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Letošní zimu nabídne Brno nouzové přístřešky pro bezdomovce. Ochrání je před umrznutím

Zdroj fotografií: damenavas.brno.cz

Brno pomáhá potřebným dalším nápadem – tentokrát pomocí nouzových přístřešků. Celkem mají lidé bez domova v Brně k dispozici 47 přístřešků. Ty brněnský magistrát umístil do nově otevřeného nonstop centra u Anthroposu. Přístřešky jsou skládací, díky čemuž je možné je umístit do jakéhokoli terénu.

Přístřešky jsou vyrobeny z izolační polyetylenové pěny a hliníkové folie. „Zahřívají se tělesným teplem, které se uvnitř drží díky termální izolaci. Proto v nich může být až o 18 stupňů tepleji než venku,“ uvedl náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Projekt nouzových přístřešků pochází z participativního rozpočtu města Dáme na vás. Návrh do soutěže podala Kateřina Čanigová, která pomocí přístřešků chtěla lidi bez domova ochránit před umrznutím v zimních měsících. „V jedinou lednovou noc v roce 2019 v ulicích města Brna umrzli tři lidé. Nouzový přístřešek je řešením, které mohlo těmto lidem zachránit život,“ doplnila Čanigová.

Nouzový přístřešek bude distribuován těm lidem bez domova, které předem pečlivě vyberou terénní sociální pracovníci. Tak, aby doopravdy putovaly těm, kteří je potřebují a budou s nimi zodpovědně zacházet. Po konci zimy si město vybere přístřešky zpět a uloží.

Související články

Zaručeně zlepší den

Nový systém Škodovky upozorní auto na blížící se vlak

Příznaky dlouhého covidu podle vědců do roka zmizí

Ve Francii jsou od nového roku kondomy zdarma pro všechny od 18 do 25 let

Dvě nejnavštěvovanější země světa jsou v Evropě

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny. Papírová spižírna přehledně poradí, jak neplýtvat

Inspirace z knihovny. Papírová spižírna přehledně poradí, jak neplýtvat

Víte, jak správně skladovat konkrétní potraviny? Jak zužitkovat suroviny do posledního kousku? Nebo…