Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Brno bez bariér? Plánované změny potěší vozíčkáře i rodiče s kočárky

Zdroj fotografie: Brno.cz

Pohyb po Brně bude zase o trošku jednodušší pro vozíčkáře, rodiče s kočárky a další. Radní města schválili čtyři projekty, které by do konce letošní roku měly zlepšit bezbariérovost města. „Naším cílem je vytvářet z města přístupné prostředí, které umožní bezpečný a samostatný pohyb a užívání všem bez ohledu na jejich schopnosti, znalosti a zdravotní stav,“ řekla primátorka města Markéta Vaňková.

Úpravy čekají například obrubníky na Komenského náměstí, přechody na ulici Křížové či chodník mezi Mendlovým náměstím a Ypsilantiho. Vznikne také návrh větších změn před nádražím v Králově poli, to by se úprav mělo dočkat v příštím roce. Podněty na úpravy čerpá Poradní sbor Rady města Brna od občanů i městských částí. „Tyto podněty upozorňují na konkrétní bariéry, které ve městě máme. Každý podnět je vždy prověřen z hlediska možnosti realizace, připravenosti, vlastnictví, vytvoření ucelených bezbariérových tras, vytíženosti a dalších aspektů,“ dodal Petr Hladík, náměstek primátorky.

Celkový rozpočet Brna na bezbariérovost v roce 2020 tvořil více než pět milionů korun. Velkou část z něj město investovalo do rozsáhlejší bezbariérové úpravy zastávek Grohova. V příštím roce pak město čeká především úprava už zmiňovaného dopravního uzlu v Králově Poli.

Související články

Zaručeně zlepší den

Ať jsou naše děti zdravé. Známe jednoduché kroky ke snížení znečištění ovzduší ve školách

Čech se stal mistrem světa. V jaké disciplíně zabodoval?

Starat se o dítě se složitou minulostí je možné, ale vyžaduje to mnoho lásky a pevné postoje, říká Jana Vařechová Holoubková

Jak obyčejné české holky prorazily v profesionálním světě ženského hokeje

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Oceňovaná Boží hora zprostředkovává atmosféru chudinské Neapole

Inspirace z knihovny: Oceňovaná Boží hora zprostředkovává atmosféru chudinské Neapole

Snad každý si vybaví hladovost mládí, která je v pubertě doslova spalující. I pouhý vzduch chutná…