Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Brno bez bariér? Plánované změny potěší vozíčkáře i rodiče s kočárky

Zdroj fotografie: Brno.cz

Pohyb po Brně bude zase o trošku jednodušší pro vozíčkáře, rodiče s kočárky a další. Radní města schválili čtyři projekty, které by do konce letošní roku měly zlepšit bezbariérovost města. „Naším cílem je vytvářet z města přístupné prostředí, které umožní bezpečný a samostatný pohyb a užívání všem bez ohledu na jejich schopnosti, znalosti a zdravotní stav,“ řekla primátorka města Markéta Vaňková.

Úpravy čekají například obrubníky na Komenského náměstí, přechody na ulici Křížové či chodník mezi Mendlovým náměstím a Ypsilantiho. Vznikne také návrh větších změn před nádražím v Králově poli, to by se úprav mělo dočkat v příštím roce. Podněty na úpravy čerpá Poradní sbor Rady města Brna od občanů i městských částí. „Tyto podněty upozorňují na konkrétní bariéry, které ve městě máme. Každý podnět je vždy prověřen z hlediska možnosti realizace, připravenosti, vlastnictví, vytvoření ucelených bezbariérových tras, vytíženosti a dalších aspektů,“ dodal Petr Hladík, náměstek primátorky.

Celkový rozpočet Brna na bezbariérovost v roce 2020 tvořil více než pět milionů korun. Velkou část z něj město investovalo do rozsáhlejší bezbariérové úpravy zastávek Grohova. V příštím roce pak město čeká především úprava už zmiňovaného dopravního uzlu v Králově Poli.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vzácné vikingské poklady našli amatérští archeologové v Dánsku

Nejsilnější sluneční erupce, která byla kdy zaznamenána

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

V pátek proběhne jubilejní 15. ročník Noci kostelů

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak pracovat se svými pocity? Moudrost cítění propojuje psychologii s buddhismem

Inspirace z knihovny: Jak pracovat se svými pocity? Moudrost cítění propojuje psychologii s buddhismem

Pocity v našich životech mají nezastupitelnou roli, přičemž se pravděpodobně jedná o nejsilnější…