Brněnský drak v ulicích. V Brně mají první plně klimatizovanou tramvaj

Zdroj fotografií: DPMB

Brněnské ulice brázdí od pátku první tramvaj nového typu, takzvaný Drak. Cestující jistě potěší, že nový druh tramvaje je plně klimatizovaný a teplotně i hlukově izolovaný. Součástí designu prvního Draka je tematická rouška, která připomene nelehkou dobu, ve které tramvaj vznikla.

„Tyto tramvaje jsme sestrojili v ústředních dílnách DPMB, design a jméno vybírali Brňané, rouška je tedy takovým symbolem toho, že Brno drží spolu,“ uvedla mluvčí Dopravního podniku města Brna Hana Tomaštíková.

Nejen název má připomenout symboliku brněnského draka. Zelenožluté šupiny a krokodýlí zuby tramvaj jasně odlišují od ostatních vozů. Dalším tramvajím typu Drak vybrali Brňané červenobílé zbarvení připomínající brněnský znak.

První Drak obsluhuje linku číslo 4. Postupně se jich do provozu zařadí celkem 41, nahradí některé tramvaje staršího typu. Všechny vstupy u nové tramvaje jsou nízkopodlažní a cestující tak mohou nastupovat bezbariérově všemi dveřmi. Svá elektronická zařízení si navíc mohou nabít přímo v tramvaji přes USB nabíječky.

Související články

Zaručeně zlepší den

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Živé sekačky v Jeseníkách. Podívejte se, jak se seká tráva v souladu s přírodou

Zubři málem vyhynuli. Teď se vracejí do volné přírody po celé Evropě

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.