Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Brněnský drak v ulicích. V Brně mají první plně klimatizovanou tramvaj

Zdroj fotografií: DPMB

Brněnské ulice brázdí od pátku první tramvaj nového typu, takzvaný Drak. Cestující jistě potěší, že nový druh tramvaje je plně klimatizovaný a teplotně i hlukově izolovaný. Součástí designu prvního Draka je tematická rouška, která připomene nelehkou dobu, ve které tramvaj vznikla.

„Tyto tramvaje jsme sestrojili v ústředních dílnách DPMB, design a jméno vybírali Brňané, rouška je tedy takovým symbolem toho, že Brno drží spolu,“ uvedla mluvčí Dopravního podniku města Brna Hana Tomaštíková.

Nejen název má připomenout symboliku brněnského draka. Zelenožluté šupiny a krokodýlí zuby tramvaj jasně odlišují od ostatních vozů. Dalším tramvajím typu Drak vybrali Brňané červenobílé zbarvení připomínající brněnský znak.

První Drak obsluhuje linku číslo 4. Postupně se jich do provozu zařadí celkem 41, nahradí některé tramvaje staršího typu. Všechny vstupy u nové tramvaje jsou nízkopodlažní a cestující tak mohou nastupovat bezbariérově všemi dveřmi. Svá elektronická zařízení si navíc mohou nabít přímo v tramvaji přes USB nabíječky.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.