Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Britský festival Glastonbury bude letos bez plastových lahví

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Iwona Pinkowic

Oblast Worthy Farm ve Spojeném království se letos koncem června tradičně zaplní návštěvníky populárního festivalu Glastonbury. Poprvé se ale zároveň nezaplní plastovým odpadem. Pořadatelé totiž letos na festivalu zakázali prodej plastových lahví.

„Pro naši planetu je nesmírně důležité snížit spotřebu plastů a jsem nadšená, že letos společně předejdeme použití více než jednoho milionu plastových lahví,“ uvedla spolupořadatelka festivalu Emily Eavis s odkazem na běžnou spotřebu plastů během festivalu. V roce 2017 jich bylo zhruba 40 tun. Letos tak poprvé nebude možné si na festivalu koupit pití v plastových lahvích, ty zmizí i z backstage či cateringu.

Návštěvníci ale rozhodně žízniví nezůstanou. Volně k dispozici budou stovky kohoutků s pitnou vodou, navíc se ztrojnásobí množství tzv. WaterAid kiosků, kde bude také možné svou lahev doplnit. Nápoje k prodeji budou balené v plechovkách, které se poté přímo na místě zrecyklují. Vlastní plastové lahve si návštěvníci do areálu přinést mohou, nicméně pořadatelé vyzývají, aby se snažili počet těch na jedno použití minimalizovat. „Věřím, že všichni – od držitelů vstupenek po headlinery – opustí letos areál festivalu s vědomím, že i malé každodenní kroky mohou být strůjcem velkých změn,“ uzavřela Eavis.

Související články

Zaručeně zlepší den

Říkáte svým psům, že je máte rádi? Podle nové studie vám zvířata rozumí

Z ruiny hradu Hartenberg se díky nadšencům stala vyhledávaná památka

Vědci úspěšně otestovali vakcínu, která zastaví postup Alzheimerovy choroby

V Česku vznikají nové lesní stezky. Provede vás po nich mobilní aplikace

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.