Británie zavádí ministerstvo pro osamělé lidi

Zdroj fotografie: Pexels

Dle průzkumu se více než 9 milionů lidí v Británii často nebo stále cítí osaměle. Představitelé britské vlády se proto rozhodli zřídit ministerstvo, které by řešilo záležitosti osamělých lidí. V čele ministerstva bude stát současná ministryně sportu Tracey Croach. Té dala zelenou přímo premiérka Velké Británie Theresa May.

„Pro příliš mnoho lidí je osamělost smutnou realitou moderního života,” uvedla premiérka May. „Chci, aby zde probíhaly nápravné akce, které by snížily míru prožívané osamělosti starších lidí, kteří si nemají o svých potížích s kým popovídat a s kým sdílet své zkušenosti.”

Dle Marka Robinsona, hlavního představitele britské charity, která pracuje se staršími lidmi, může osamělost zabíjet. Dle jeho údajů je osamělost horší pro zdraví než 15 cigaret denně. Podle lékaře Viveka Murthyho je osamělost spojována s vyšším rizikem kardiovaskulárního onemocnění, demence, deprese a úzkosti.

Úkolem Tracey Crouch bude zavést politická opatření, která by zmírnila pocity osamělosti mezi Brity. Současně bude národní kancelář sledovat ukazatele osamělosti a vyvíjet širší strategii, díky které by mohl být problém překonán.

Zdroj: nytimes.com

Autor článku