Bezobalu otevřelo v Praze třetí obchod. Kromě potravin v něm nakoupíte i drogerii

Zdroj fotografií: Bezobalu

Zájem o ekologičtější a zodpovědnější nakupování stále roste. Začátkem dubna otevřela iniciativa Bezobalu již třetí pražskou prodejnu.

Samoobslužná bezobalová prodejna v Radhošťské ulici se stala třetí prodejnou Bezobalu na trase metra linky A. Do vlastních nádob si zde mohou zákazníci nakoupit nejen potraviny, ale i drogerii. Vše je navíc v souladu s filozofií zodpovědné spotřeby, a tak jsou potraviny výhradně v biokvalitě a drogerie ekologická.

Nezisková organizace Bezobalu se ale o šíření myšlenky zero waste zasazuje i jinak – přednáškami pro veřejnost, praktickými workshopy, bezobalovými pikniky nebo školením zájemců o otevření dalších bezobalových prodejen na jiných místech. „Za kvalitu všech bezobalových obchodů, které po celé České republice vznikají, ručit nemůžeme, za naši práci ale ručíme stoprocentně. V našich prodejnách neslevujeme v oblasti bezobalového dodávání, stejně tak jako v oblasti kvality potravin a aspektech lokálnosti. K tomuto přístupu se snažíme aktivně vybízet i při školeních pro další zájemce o otevření bezobalových obchodů,” dodávají členové týmu Bezobalu.

Autor článku

Adéla Svobodová