Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Arménský podnikatel začínal prodejem baget, díky originálnímu nápadu se stal miliardářem

2 minuty radosti
Zdroj: Joi Ito/Techinasia

Razmig Hovaghimian je příkladem člověka, který šel za svými sny a navzdory obtížné situaci vybudoval a prodal firmu v přepočtu asi za 5 miliard korun. Tento podnikatel pocházející z Arménie se v šestnácti sám bez rodiny přestěhoval do New Yorku, kde vystudoval střední i vysokou školu, zatímco si na živobytí vydělával v bageterii či na benzince. Po škole získal práci konzultanta ve strategickém oddělení jedné americké společnosti, kde dostal nápad na projekt Viki. S tím dobyl svět.

Hovaghimian v projektu Viki vytvořil videoserver, kde se lidé mohou legálně dívat na zahraniční seriály, a to velmi brzy po jejich odvysílání v televizi. Diváci každé země si vybírají z jiné nabídky filmů, přičemž samozřejmostí jsou titulky v mateřském jazyce místních. Nápaditému mladíkovi se myšlenku podařilo uskutečnit díky skoupení práv pro vysílání společně se zapojením komunity fanoušků, kteří se starají o zprostředkování titulků. Hovaghimian v roce 2013 projekt Viki prodal a nyní investuje do nejdražšího start-upu světa zajišťujícího přepravu osob – Uber.

Zdroj: Idnes.cz

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.