Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Armáda spásy pomáhá lidem bez domova najít si práci

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Hledání zaměstnání může být občas pořádný oříšek, natož pak pro lidi bez domova. Armáda spásy se bezdomovcům snaží nelehkou situaci usnadnit a pomoct jim vrátit se zpět do práce. Začínající projekt je výjimečný tím, že nabízí lidem navíc i bydlení.

„Vrátil jsem se do života. To, co je na pracovním úřadě nebo na hmotné nouzi, není život,“ řekl pro Českou televizi Libor Slonka, bývalý klient Armády spásy. Slonka je první, kdo získal díky projektu zaměstnání. Začal pracovat jako obráběč kovů, do práce se vrátil po dvou letech. Jestliže se v novém zaměstnání osvědčí, obdrží za rok smlouvu na dobu neurčitou.

Podobná cesta je možná i pro další zájemce. Je ovšem nezbytné, aby prošli výběrovým řízením projektu. V něm se hledí například na trestní bezúhonost uchazečů či chuť vrátit se do práce a znovu se postavit na vlastní nohy.

Firmy se k zaměstnávání bezdomovců staví pozitivně. Projekt je zatím teprve na startu, ovšem do budoucna společnosti počítají s navýšením pozic pro lidi bez střechy nad hlavou i zlepšením smluvních podmínek.

Podle ministerstva práce žije v Česku aktuálně asi tři sta tisíc bezdomovců, pět tisíc z nich má legální práci. Nezisková organizace Armáda spásy s lidmi bez domova dlouhodobě pracuje, pomáhá jim vyřešit nelehkou životní situaci, snaží se také o prevenci bezdomovectví.

Zdroj: ceskatelevize.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

Český válečný veterán rozpohyboval poraněnou páteř vlastním vynálezem. Teď ho nabízí světu

Aboridžinské tajemství tréninku paměti předčí i metodu ze seriálu Sherlock

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…