Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Aplikace vás bezpečně doprovodí až domů

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Aplikace s názvem Companion je určená pro ty, které čeká cesta nočními ulicemi k domovu, a kteří by ocenili společnost. Aplikace pracuje na jednoduchém principu – kromě vás se do ní přihlásí vaši blízcí a ti se pak během vaší noční cesty stávají virtuální oporou. Vidí například, kde se přesně nacházíte a kdy se dostanete domů.

Aplikace využívá GPS a vy jednoduše vyznačíte na mapě, kde právě jste, a kam se potřebujete dostat. Poté si zvolíte jednoho nebo více kamarádů, kteří budou celou vaši cestu sledovat. Během trasy se vás navíc bude aplikace opakovaně vyptávat, zda jste v pořádku, přičemž všechny informace se hned odešlou vašim přátelům.

Softvér však jde i mnohem dále. Pokud zaznamená, že jste se rozběhli nebo neodpovídáte na tlačítko, že jste v pořádku, automaticky po 15 vteřinách kontaktuje vaši rodinu a přátele. V současné době je aplikace dostupná jak pro iOS, tak i pro Android.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.