Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Američtí milionáři chtějí zvýšit své daně, aby pomohli chudým

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Více než 40 amerických milionářů, včetně členů rodin Rockefeller a Disney, žádají zvýšení svých daní, aby pomohli vyřešit chudobu a obnovit infrastrukturu. Informovala o tom agentura AP. Dodatečné příjmy jsou podle nich ve státě New York potřebné k řešení chudoby dětí a situace bezdomovců, jakož i na obnovu stárnoucích mostů, tunelů, vodovodních potrubí a cest.

Milionáři navrhují zavedení nové vyšší daňové sazby pro nejlépe vydělávající jedno procento obyvatel státu New York. Své plány označované jako tzv. jednoprocentní daňový plán vypracovali ve spolupráci s levicově orientovaným Institutem fiskální politiky.

„Jako podnikatel, filantrop a občan státu New York jsem přesvědčen, že musíme investovat do našich lidí a naší infrastruktury,“ řekl Hinder, partner investičního fondu intermediate. „Jednoprocentní daňový plán umožní takové investice a žádá lidi, jako jsem já, aby platili vyšší daň,“ řekl v průvodním dopise.

V současnosti poplatníci, kteří vydělají alespoň 1,062 milionu USD (přes 25 milionů českých korun), platí nejvyšší newyorskou sazbu 8,82%. Podle návrhu milionářů by tuto sazbu platil každý, kdo vydělá jeden až dva miliony dolarů. Při výdělku 2 až 10 milionů USD by se sazba zvýšila na 9,35%, při 10 až 100 milionů USD na 9,65% a při příjmech nad 100 milionů USD na 9,99%.

Milionářský návrh však čelí velkým politickým překážkám v zákonodárném orgánu New Yorku. Demokratická většina ve státním parlamentu má vlastní plány na zvýšení milionářských daní a republikáni jsou proti návrhu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Mladší o pět let? Podle vědců je možné omládnout díky speciálnímu cvičení

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.