Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Američtí milionáři chtějí zvýšit své daně, aby pomohli chudým

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Více než 40 amerických milionářů, včetně členů rodin Rockefeller a Disney, žádají zvýšení svých daní, aby pomohli vyřešit chudobu a obnovit infrastrukturu. Informovala o tom agentura AP. Dodatečné příjmy jsou podle nich ve státě New York potřebné k řešení chudoby dětí a situace bezdomovců, jakož i na obnovu stárnoucích mostů, tunelů, vodovodních potrubí a cest.

Milionáři navrhují zavedení nové vyšší daňové sazby pro nejlépe vydělávající jedno procento obyvatel státu New York. Své plány označované jako tzv. jednoprocentní daňový plán vypracovali ve spolupráci s levicově orientovaným Institutem fiskální politiky.

„Jako podnikatel, filantrop a občan státu New York jsem přesvědčen, že musíme investovat do našich lidí a naší infrastruktury,“ řekl Hinder, partner investičního fondu intermediate. „Jednoprocentní daňový plán umožní takové investice a žádá lidi, jako jsem já, aby platili vyšší daň,“ řekl v průvodním dopise.

V současnosti poplatníci, kteří vydělají alespoň 1,062 milionu USD (přes 25 milionů českých korun), platí nejvyšší newyorskou sazbu 8,82%. Podle návrhu milionářů by tuto sazbu platil každý, kdo vydělá jeden až dva miliony dolarů. Při výdělku 2 až 10 milionů USD by se sazba zvýšila na 9,35%, při 10 až 100 milionů USD na 9,65% a při příjmech nad 100 milionů USD na 9,99%.

Milionářský návrh však čelí velkým politickým překážkám v zákonodárném orgánu New Yorku. Demokratická většina ve státním parlamentu má vlastní plány na zvýšení milionářských daní a republikáni jsou proti návrhu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Hasiči budou používat rozšířenou realitu. Usnadní jim zásahy

Tenistky budou moci při Wimbledonu nosit tmavé oblečení. Kvůli menstruaci

Vyšetření, které zachraňuje tisíce životů. Rakovinu tlustého střeva lze včas zachytit a vyléčit

Byl Tyrannosaurus rex obr? Mohl být mnohem větší, než si vědci dosud mysleli

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Staňte se pány svých snů. Pusťte se do lucidního snění

Inspirace z knihovny: Staňte se pány svých snů. Pusťte se do lucidního snění

Jaké to je řídit své sny? Je to vůbec možné? A hlavně – jak to udělat? Pokud vás sem tam napadaly…