Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Američtí milionáři chtějí zvýšit své daně, aby pomohli chudým

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Více než 40 amerických milionářů, včetně členů rodin Rockefeller a Disney, žádají zvýšení svých daní, aby pomohli vyřešit chudobu a obnovit infrastrukturu. Informovala o tom agentura AP. Dodatečné příjmy jsou podle nich ve státě New York potřebné k řešení chudoby dětí a situace bezdomovců, jakož i na obnovu stárnoucích mostů, tunelů, vodovodních potrubí a cest.

Milionáři navrhují zavedení nové vyšší daňové sazby pro nejlépe vydělávající jedno procento obyvatel státu New York. Své plány označované jako tzv. jednoprocentní daňový plán vypracovali ve spolupráci s levicově orientovaným Institutem fiskální politiky.

„Jako podnikatel, filantrop a občan státu New York jsem přesvědčen, že musíme investovat do našich lidí a naší infrastruktury,“ řekl Hinder, partner investičního fondu intermediate. „Jednoprocentní daňový plán umožní takové investice a žádá lidi, jako jsem já, aby platili vyšší daň,“ řekl v průvodním dopise.

V současnosti poplatníci, kteří vydělají alespoň 1,062 milionu USD (přes 25 milionů českých korun), platí nejvyšší newyorskou sazbu 8,82%. Podle návrhu milionářů by tuto sazbu platil každý, kdo vydělá jeden až dva miliony dolarů. Při výdělku 2 až 10 milionů USD by se sazba zvýšila na 9,35%, při 10 až 100 milionů USD na 9,65% a při příjmech nad 100 milionů USD na 9,99%.

Milionářský návrh však čelí velkým politickým překážkám v zákonodárném orgánu New Yorku. Demokratická většina ve státním parlamentu má vlastní plány na zvýšení milionářských daní a republikáni jsou proti návrhu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Letní čtení: 5 knižních tipů, které si nesmíte nechat ujít

Zahradničení výrazně zlepšuje kvalitu spánku u dospělých

Tajemné a krásné: Evropsky významné přírodní lokality v Česku

Rychlé půjčky: Jak fungují a kdy je vhodné je využít?

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na duševní retreat. Kniha herečky Vlastiny Kounické Svátkové vás provede

Inspirace z knihovny: Vydejte se na duševní retreat. Kniha herečky Vlastiny Kounické Svátkové vás provede

Lidé jsou křehcí jako sníh a každý z nás potřebuje občas místo pro sebe. To se ve své prvotině…