Američanka zachránila lidi bez domova před umrznutím

Zdroj fotografií: Pexels

Mrazivé teploty letošní zimy citelně zasáhly řadu oblastí, a to včetně Spojených států. Teploty klesající velmi hluboko pod nulu dokázaly značně omezit dopravu, zrušit školní výuku a také ohrozit na životě lidi bez domova. Tato situace přiměla Candice Payne z Chicaga k činu a pomoci desítkám lidí.

Payne se rozhodla zajistit lidem bez domova ubytování v hotelu. Nebylo to jednoduché, několik ubytovacích zařízení takové hosty – byť řádně zaplacené – odmítlo. Nakonec se ale zadařilo. Díky veřejné výzvě ženě fyzicky či finančně pomohla řada lidí. Povedlo se tak nejen zajistit noc v teple a komfortu pro více než sto lidí bez domova, pořídily se také toaletní potřeby, jídlo nebo vitaminy.

A ani u toho to neskončilo. Solidárnost lidí rostla a společně s ní i počet pokojů – zvedl se ze třiceti na dvojnásobek – a počet nocí z jedné na čtyři. Řada restaurací poskytla lidem v nouzi jídlo, do hotelu volali lidé sami od sebe a rezervovali další pokoje, manažerka navíc snížila jejich cenu. Payne věří, že její případ ukáže ostatním, že i činy jediného člověka mají smysl a mohou nastartovat velké věci.

Zdroj: nytimes.com

Autor článku