Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Američanka zachránila lidi bez domova před umrznutím

Zdroj fotografií: Pexels

Mrazivé teploty letošní zimy citelně zasáhly řadu oblastí, a to včetně Spojených států. Teploty klesající velmi hluboko pod nulu dokázaly značně omezit dopravu, zrušit školní výuku a také ohrozit na životě lidi bez domova. Tato situace přiměla Candice Payne z Chicaga k činu a pomoci desítkám lidí.

Payne se rozhodla zajistit lidem bez domova ubytování v hotelu. Nebylo to jednoduché, několik ubytovacích zařízení takové hosty – byť řádně zaplacené – odmítlo. Nakonec se ale zadařilo. Díky veřejné výzvě ženě fyzicky či finančně pomohla řada lidí. Povedlo se tak nejen zajistit noc v teple a komfortu pro více než sto lidí bez domova, pořídily se také toaletní potřeby, jídlo nebo vitaminy.

A ani u toho to neskončilo. Solidárnost lidí rostla a společně s ní i počet pokojů – zvedl se ze třiceti na dvojnásobek – a počet nocí z jedné na čtyři. Řada restaurací poskytla lidem v nouzi jídlo, do hotelu volali lidé sami od sebe a rezervovali další pokoje, manažerka navíc snížila jejich cenu. Payne věří, že její případ ukáže ostatním, že i činy jediného člověka mají smysl a mohou nastartovat velké věci.

Zdroj: nytimes.com

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.