Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Američanka si svůj sen o práci splnila v 91 letech

Barbara Beskind je důkazem, že nikdy není pozdě plnit si své sny. Autor fotografie: Nicolas Zurcher

Již od deseti let toužila Američanka Barbara Beskind stát se designérkou. Svůj sen si splnila ve svých jednadevadesáti letech, kdy získala pozici technické designérky v Silicon Valley. Věnuje se především přáním starších zákazníků a pro pracovní kolektiv je velkou motivací, že dosáhnout svých snů je možné v jakémkoliv věku.

Touha tvořit a vynalézat se u Barbary Beskind projevovala už v mládí. V deseti letech ji její rodina z finančních důvodů nemohla pořídit houpacího koníka, načež si ho dívka vyrobila ze starých pneumatik. Místo vysoké školy sice nastoupila do armády, ale ve svém volném čase se stále věnovala designérství.

Před dvěma roky se rozhodla napsat do americké designerské firmy IDEO a splnit si svůj sen. „Je mi devadesát let, ale i tak dychtím po tom sdílet s ostatními vášeň pro řešení problémů a inovativní design,“ řekla Beskind přijímací komisi. Od té doby dochází do práce každý čtvrtek a podílí se tak na chodu firmy, od které pochází například první myš vytvořená pro Apple.

„Firma se pro mne stala novou rodinou, lidé mne zde velmi podporují,“ řekla časopisu People Beskind o prostředí své nové práce. „Každý čtvrtek omládnu o třicet let.“ Jednadevadesátiletá stařenka ve firmě řeší především požadavky a přání starších lidí, jelikož podle svých slov dokáže takovým potřebám mnohem lépe porozumět než mladší kolegové. „Barbara je pro naši firmu fantastickým zdrojem nápadů, nebojí se jít do všeho naplno,“ uzavřel její spolupracovník Gretchen Addi. Pro Beskind je tak stáří podle jejích slov nejlepší období života, které si patřičně užívá.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Psi, kteří za páníčka položí i život. Přečtěte si příběhy nejstatečnějších psů roku 2019

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.