Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Práce by měla především bavit. Většina Čechů je v zaměstnání šťastná

Ilustrační foto: Pixabay

Bez práce nejsou koláče, to ale neznamená, že musí být utrpením. A vědí to i Češi. Z posledního průzkumu firmy STEM/MARK vyplývá, že je většina z nás v zaměstnání šťastná.

Podle získaných dat je celkem 79,7 procent pracujících lidí ve věku 18 až 59 let v práci šťastných. V porovnání s podobným šetřením z období před pandemií nabyla na větší důležitosti výše výplaty stejně jako vlastnosti šéfa. Naopak méně podstatná je pro zaměstnance kvalita týmu. Pořád jim však ze všeho nejvíc záleží na tom, aby je práce bavila. „Zaměstnanci v mimořádné situaci poznali, co je pro ně skutečně důležité, když dojde na pomyslné lámání chleba,“ zmínil František Boudný, ředitel personální agentury Předvýběr.CZ, která si nechala průzkum zpracovat. „Do práce chodíme především kvůli obživě ‒ a v těžké situaci je dobrý šéf neocenitelný,“ dodal.

spokojenost v práci
Kvalita týmu už není tak zásadní. Ilustrační foto: Pixabay

Až 54 procent respondentů zároveň potvrzuje, že spokojený člověk odvede lepší práci. Proto má smysl, aby se firmy o pocity svých zaměstnanců zajímaly. S pozicí manažera štěstí, tedy specialistou pečujícím o spokojenost zaměstnanců, se už setkalo zhruba sedm procent pracujících.

Průzkum na téma štěstí v práci provedla agentura STEM/MARK na vzorku 458 respondentů Českého národního panelu ve věku 18 až 59 let, z nichž 80 procent mělo postavení zaměstnance nebo podnikatele. Na podobně velkém vzorku proběhl i průzkum v říjnu 2019, který nyní umožnil srovnání.

Související články

Zaručeně zlepší den

Fotopasti zachytily neuvěřitelně rychlou obnovu zeleně v Českém Švýcarsku

Křeslo ze smluv a pojistek pomáhá šetřit životní prostředí

NASA zachycuje záhadné díry v oblacích, které připomínají UFO

Mindfulness chrání před stresem a vyhořením v práci

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

5 knih o seberozvoji a zdraví, které vám pomohou nastartovat nový rok 

5 knih o seberozvoji a zdraví, které vám pomohou nastartovat nový rok 

Ať už patříte k těm, kteří si dávají novoroční předsevzetí, nebo ne, pozitivní motivace se pro…