Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Kráčíme za svými sny. Do změny zaměstnání se pouští stále více Čechů

Ilustrační foto: Freepik

Podle průzkumu se Češi letos přestali bát měnit zaměstnání. Práce přitom tvoří důležitý aspekt našich životů, neboť v ní trávíme značnou část dne. Obavy ze změny však loni umocnila pandemie.

V druhé polovině loňského roku změnilo práci jen 13 procent Čechů. Oproti tomu se letos na jaře počet lidí, kteří si jinou práci hledají, vyšplhal dokonce na celou jednu čtvrtinu. Motivací ke změně je nejčastěji touha po větší jistotě a lepším výdělku. Průzkum vypracovala personálně poradenská společnost Randstad.

„Během podzimní druhé vlny pandemie zejména z důvodu striktních opatření nastal výrazný útlum a lidé zůstávali u svých zaměstnavatelů a před hledáním nových pracovních příležitostí preferovali spíše jistotu stávajícího zaměstnání. Během letošního jara už se ale díky všeobecnému rozvolňování a restartu ekonomiky trh práce opět dostal do pohybu a počet lidí, kteří hledají lepší nebo zajímavé pracovní příležitosti se vrací na předpandemické hodnoty, a dokonce je překonává,“ vysvětlil změny na trhu práce ředitel české pobočky Randstadu Jacek Kowalak.

Nového zaměstnavatele lidé nejčastěji nalézají prostřednictvím pracovních portálů a díky osobním kontaktům. Mladí ve věku 18 až 24 let zase mnohem častěji nacházejí práci na sociálních sítích.

Související články

Zaručeně zlepší den

Plesiosauři žili také ve sladké vodě, potvrzuje objev v marocké Sahaře

Po dobu 4 měsíců můžete poměřit síly s IZS v darování krve, každá kapka se počítá

Vzácné bílé slůně se vykutálelo na svět v Barmě. Symbolizuje štěstí a prosperitu

Lidé opouští města. Home office umožňuje práci na dálku

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…