Podle průzkumu se Češi letos přestali bát měnit zaměstnání. Práce přitom tvoří důležitý aspekt našich životů, neboť v ní trávíme značnou část dne. Obavy ze změny však loni umocnila pandemie.
V druhé polovině loňského roku změnilo práci jen 13 procent Čechů. Oproti tomu se letos na jaře počet lidí, kteří si jinou práci hledají, vyšplhal dokonce na celou jednu čtvrtinu. Motivací ke změně je nejčastěji touha po větší jistotě a lepším výdělku. Průzkum vypracovala personálně poradenská společnost Randstad.
„Během podzimní druhé vlny pandemie zejména z důvodu striktních opatření nastal výrazný útlum a lidé zůstávali u svých zaměstnavatelů a před hledáním nových pracovních příležitostí preferovali spíše jistotu stávajícího zaměstnání. Během letošního jara už se ale díky všeobecnému rozvolňování a restartu ekonomiky trh práce opět dostal do pohybu a počet lidí, kteří hledají lepší nebo zajímavé pracovní příležitosti se vrací na předpandemické hodnoty, a dokonce je překonává,“ vysvětlil změny na trhu práce ředitel české pobočky Randstadu Jacek Kowalak.
Nového zaměstnavatele lidé nejčastěji nalézají prostřednictvím pracovních portálů a díky osobním kontaktům. Mladí ve věku 18 až 24 let zase mnohem častěji nacházejí práci na sociálních sítích.
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce
Snad každý chce mít hezké vztahy s partnerem, rodinou, přáteli a kolegy v práci. Ne vždy se nám to…