Věda postupuje stále kupředu a získává více informací mimo jiné také o koronaviru. Výzkumníci zjistili, že lidé, kteří prodělali covid-19, získávají vůči tomuto onemocnění imunitu minimálně na pět měsíců.
Výzkumníci ze zdravotní agentury Public Health England publikovali studii, o které informovala agentura Reuters. Podle nich je opětovné nakažení u lidí, kteří covid-19 prodělali a vytvořili si protilátky, velmi vzácné. Z 6614 osob, převážně britských zdravotníků, kteří se studie účastnili, se jich znovu nakazilo jen 44. „Pokud si tedy myslíte, že už jste nemoc prodělali, vězte, že je vysoce nepravděpodobné, že se u vás vyvine závažná infekce,“ uvedla jedna z vedoucích studie Susan Hopkinsová. Přesto podle vědců existují důkazy, že lidé s protilátkami v těle mohou koronavirus dál šířit.
Vědci plánují pokračovat ve sledování a hodnocení účastníků, aby zjistili, zda tato přirozená imunita může u některých trvat déle než pět měsíců. Odborníci upozorňují, že ve své studii nezkoumali protilátky, které se vytvoří po podání vakcín proti covidu-19. Těm se chtějí věnovat v následném výzkumu.
Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt
GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…




Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.
Znáte takové ty knihy, které můžete otevřít na náhodné stránce a cokoliv si z nich v ten moment…