Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

České trolejbusy míří do Mexika. Závodu Škoda se podařilo uzavřít zakázku za sto milionů korun  

ilustrační foto, zdroj: bigstockphoto.com

Plzeňská Škodovka se bude ve druhém největším mexickém městě Guadalajara podílet na výrobě 25 trolejbusů. Zakázka uzavřená s tamním dopravním podnikem Škodě vynese 100 milionů korun. Kromě toho jedná Škoda o spolupráci v Brazílii a Chile.

Plzeňské Škodovce, konkrétně dceřiné společnosti Škoda Electric, se podařilo získat významnou zakázku. Ve druhém největším mexickém městě Guadalajara se bude podílet na výrobě 25 trolejbusů, a to ve spolupráci s místní společností Dina produkující autobusy. V rámci zakázky uzavřené s mexickým dopravním podnikem Sistecozome vybaví Škodovka autobusy společnosti Dina po stránce elektrotechnické, například se bude jednat o motor nebo takzvaná tykadla, a promění je tak v trolejbusy. Jak uvedl obchodní manažer Škody Electric Pavel Kuch, „montáž se bude za podpory škodováckých odborníků odehrávat v Mexiku, v závodě firmy Dina nedaleko Mexico City. Hodnota naší části zakázky se pohybuje na úrovni 100 milionů korun.“

První cestující se novými trolejbusy v Guadalajaře svezou ještě letos, přičemž nové trolejbusy nahradí i třicet let staré kousky.

V současné době představuje pro Škodu Jižní Amerika oblast se zajímavými příležitostmi. Nadějné vyhlídky na spolupráci se tak rýsují také v Brazílii nebo Chile. To, že se plzeňské Škodě daří, dokazuje i skutečnost, že v loňském roce uzavřela kontrakty za přibližně 12 miliard korun.

 

Veronika Steidlová Kordasová

 

 

Související články

Podpořte Pozitivní zprávy

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…

Zaručeně zlepší den

Lidé pomáhají žábám přes silnici

Aztécký panovník Moctezuma II. měl svou vlastní zoo

Vítězství ducha nad hmotou: Vědci zjistili, že nadávání zlepšuje soustředění i výdrž

Vědci popsali, proč rakovina prsu metastazuje do mozku. Otevřeli cestu k léčbě

Inspirativní rozhovor

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?

Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?

Noční výlety do říše snů jsou často skvělou zábavou a opravdovým odreagováním. Člověk v nich může…