Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ztráty Obecního domu v Praze vystřídaly zisky

Vše nasvědčuje tomu, že se pražskému Obecnímu domu blýská na lepší časy. Secesní budova v centru Prahy vyprodukovala v roce 2013 čistý zisk ve výši 15 milionů korun. Nejvýznamnějším počinem loňského roku byla bezesporu výstava plakátů Alfonse Muchy, která do prostor Obecního domu přivedla okolo 200 000 lidí.

V budově se každoročně konají velké plesy, rauty a zajímavé výstavy. V předchozích třech letech však její účet na konci roku vždy vykazoval ztrátu. V roce 2012 došlo ke změně. Nový předseda Vlastimil Ježek provedl revizi původních smluv s dodavateli a dojednal s nimi nové podmínky. Tržby poté začaly postupně převyšovat náklady na provoz a údržbu budovy. V roce 2013 se konečně rozdíl výnosů a nákladů přenesl do kladných hodnot a znamenal 15 milionový zisk.

V souvislosti s Obecním domem si spousta lidí vybaví loňskou výstavu plakátů Alfonse Muchy, které na expozici zapůjčil tenista Ivan Lendl. O výstavu byl enormní zájem. Shlédnout ji přišlo zhruba 200 000 nadšených zájemců. Zástupci Obecního domu se budou snažit na tento úspěch navázat a v dalších letech dosažený zisk ještě navýšit. „Něco podobného už se nám asi nepodaří, tato akce byla opravdu výjimečná. Nicméně už nyní přijímáme objednávky na pronájmy v roce 2019. Počítáme s tím, že sály Obecního domu budou vydělávat ještě více. V příštích letech chceme zisk z loňského roku znásobit,“ popisuje další plány místopředseda představenstva Vladimír Holzknecht.

Podle Holzknechta budou v Obecním domě i nadále probíhat významné plesy, recepce nebo koncerty. Přesný plán akcí prozatím ponechává v tajnosti. Věříme, že se můžeme těšit na podobně úspěšné taháky, jak tomu bylo v případě již několikrát zmiňované výstavy Alfonse Muchy.

Zdroj i foto: http://byznys.lidovky.cz/obecni-dum-po-cernych-letech-vydelal-15-milionu-k-zisku-pomohl-mucha-1dz-/statni-pokladna.aspx?c=A140820_172504_statni-pokladna_pave

Související články

Zaručeně zlepší den

Říkáte svým psům, že je máte rádi? Podle nové studie vám zvířata rozumí

Z ruiny hradu Hartenberg se díky nadšencům stala vyhledávaná památka

Vědci úspěšně otestovali vakcínu, která zastaví postup Alzheimerovy choroby

V Česku vznikají nové lesní stezky. Provede vás po nich mobilní aplikace

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.