Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zájem o kurzy na univerzitách třetího věku v Česku roste

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Dollarphotoclub

Vzdělávat se a rozšiřovat si obzory i v pozdějším věku – proč ne? Jak vyplývá z konference Asociace univerzit třetího věku, zájem o kurzy roste a s tím i počet nabízených vysokoškolských kurzů pro seniory.

Navštěvování kurzů univerzit třetího věku je rok od roku populárnější. Odborníci se shodují, že tyto kurzy nejen zaplňují volný čas seniorům, ale současně jej i zkvalitňují. Celoživotní vzdělávání umožňuje získat nové poznatky, dovednosti, ale i kontakty. Celkově pak vede k upevnění jejich duševního a fyzického zdraví.

Například na Univerzitě Karlově probíhají kurzy v rámci Univerzity třetího věku už bezmála třicet let. V současnosti nabízí možnost celoživotního vzdělávání 16 fakult. Úspěšní absolventi se dočkají i závěrečného ceremoniálu, kdy jim jsou předány osvědčení o absolvování. V roce 2016 se ho zúčastnilo přibližně 1500 absolventů.

Pro zájemce je k dispozici široká paleta okruhů, které jsou realizovány formou klasických přednášek, seminářů, ale i vzdělávacích exkurzí. Největší zájem je o kurzy v oblasti práva, medicíny, společenských a přírodních věd, kultury a umění, pedagogiky a psychologie.

Zdroj: cuni.cz

Související články

Inspirace

Stovky seniorů si užily předvánoční projížďku Prahou

Inspirace

Senioři si mohou během jara zdarma zacvičit v pražských parcích

Inspirace

Dětské univerzity se otevírají novým zájemcům

Inspirace

Na pražské seniory čeká i letošní školní rok Akademie umění a kultury

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.