Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Otázka zachování lidského druhu má kreativní řešení. Dočkáme se spermabanky na Měsíci?

Ilustrační foto: Pixabay

Lidová moudrost praví, že je lepší počítat s horší variantou a tou lepší být nakonec mile překvapen. Kvůli nevypočitatelnosti přírodních katastrof, suchu či asteroidům se proto vědci rozhodli vytvořit lidstvu pojistku v podobě spermabanky na Měsíci.

Plánované úložiště by mělo pojmout pohlavní buňky 6,7 milionu pozemských druhů včetně lidí. Informoval o tom zpravodajský server The New York Post. Podle autora studie Jekana Thanga je důvodem pro toto neobvyklé umístění fakt, že je planeta Země, a tedy i budoucnost života na ní, nevyzpytatelná. Právě kvůli nestabilitě naší planety by jakékoli pozemské úložiště nemuselo uchovávané vzorky dostatečně ochránit – třeba v případě jaderné exploze.

Thanga proto navrhl pomyslnou Noemovu archu, která bude umístěna pod povrchem Měsíce. Reproduktivní buňky tam budou uloženy v kryomodulech, což jsou hermeticky uzavřené schránky s hluboce zmrazeným obsahem. To by mělo do budoucna zabránit úplnému vyhynutí nejen lidského druhu. Zda se jeho plán opravdu promění v realitu, ale zatím zůstává ve hvězdách.

Související články

Zaručeně zlepší den

Zahradničení léčí psychiku a zvyšuje fyzickou kondici, potvrdila nová studie

Zvířecí terapie vrací lidem chuť do života. S delfíny je to neuvěřitelný zážitek, říká spoluzakladatelka Pomocných tlapek Michaela Freeman

Nový protinádorový přípravek pomůže prvním pacientům

Jedlá potravinářská fólie potěší životní prostředí a udrží jídlo déle čerstvé

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Za peníze si štěstí nekoupíš. Pracovní úspěchy nepředčí rodinné zázemí. Radost se skrývá v …