Společnost·1 minuta radosti
Iniciativa Lepší svět podpoří české neziskovky v boji s pandemií koronaviru
Neziskové organizace mohou letos již po páté žádat o příspěvek v programu Globus Lepší svět. Projekt je tentokrát zaměřený na neziskovky, které v době pandemie koronaviru pomáhají potřebným. Hypermarkety Globus prostřednictvím iniciativy Lepší svět pomáhají dětem, seniorům i lidem s postižením. Ve spolupráci s Fórem dárců rozdávají peníze neziskovkám, spolkům a charitám. Pro veřejně prospěšné organizace letos vyhradily čtyři
#charita#dar#dárce#děti#epidemie#handicap#koronavirus#nezisková organizace#pomoc#senioři#tip
Neziskové organizace mohou letos již po páté žádat o příspěvek v programu Globus Lepší svět. Projekt je tentokrát zaměřený na neziskovky, které v době pandemie koronaviru pomáhají potřebným.
Hypermarkety Globus prostřednictvím iniciativy Lepší svět pomáhají dětem, seniorům i lidem s postižením. Ve spolupráci s Fórem dárců rozdávají peníze neziskovkám, spolkům a charitám. Pro veřejně prospěšné organizace letos vyhradily čtyři miliony korun. O příspěvek mohou lidé se svými projekty zažádat do 15. března na stránkách Globusu. „Každá krize vždy nejcitelněji dolehne na ty nejzranitelnější. Děti, pečovatelé i senioři jsou stále pod ještě větším tlakem než obvykle, a finanční pomoc společnosti Globus je tak nesmírně důležitá,“ uvedla ředitelka Fóra dárců Klára Šplíchalová.
V loňském roce Lepší svět pomohl například rodinám s handicapovanými potomky a dětem v náhradní péči. Příspěvkem 250 tisíc korun iniciativa podpořila zvýšení kvality péče v domovech pro seniory a oblastních charitách. Za peníze nakoupila oxygenerátory a další nezbytné vybavení, které usnadňuje práci personálu a poskytuje úlevu nemocničním zařízením.
Klikněte, když vám článek udělal radost
Redaktor Pozitivních zpráv
Potěšil vás článek? Pošlete ho dál!
Dobrá zpráva udělá radost dvakrát — vám i tomu, komu ji pošlete.



