Z Prahy postupně zmizí další nadbytečná reklama

Zdroj fotografií: Pixabay

Vedení Prahy pokračuje v čištění města od přílišné reklamy. V průběhu roku z ulic zmizí stovky navigačních reklamních sloupků. V budoucnu čeká stejný osud také část reklamy ze silničních mostů.

„Praha je reklamou zahlcená a my jsme se s koaličními partnery dohodli, že pro odstranění vizuálního smogu uděláme maximum. Město, které s reklamou nakládá střídmě a rozumně, je přehlednější pro chodce a řidiče, a přívětivější pro všechny, kdo v něm žijí,“ uvedl náměstek primátora Adam Scheinherr. Navigační tabule, které začnou mizet jako první, rozptylovaly řidiče, někdy překážely chodcům i komplikovaly údržbu. Praha z nich navíc měla minimální výnosy.

U reklamy na silničních mostech je situace složitější, město nicméně zakročí i v této oblasti. Praha přitom není jediným českým městem, pro které je reklama důležitým tématem. Vizuální smog řeší také Ostrava, kde platí od letošního roku nařízení, jež si klade za cíl zkultivovat reklamu ve městě.

Související články

Zaručeně zlepší den

Krása neznamená dokonalost. Projekt Tělo s příběhem boří tabu a ukazuje ženy různých tvarů

Jak učinit děti spokojené a šťastné? Vědci přišli s novým poznatkem

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Konec pesticidů v přírodě. Češi vynalezli jedinečnou technologii pro čištění vody

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.