Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Z Prahy postupně zmizí další nadbytečná reklama

Zdroj fotografií: Pixabay

Vedení Prahy pokračuje v čištění města od přílišné reklamy. V průběhu roku z ulic zmizí stovky navigačních reklamních sloupků. V budoucnu čeká stejný osud také část reklamy ze silničních mostů.

„Praha je reklamou zahlcená a my jsme se s koaličními partnery dohodli, že pro odstranění vizuálního smogu uděláme maximum. Město, které s reklamou nakládá střídmě a rozumně, je přehlednější pro chodce a řidiče, a přívětivější pro všechny, kdo v něm žijí,“ uvedl náměstek primátora Adam Scheinherr. Navigační tabule, které začnou mizet jako první, rozptylovaly řidiče, někdy překážely chodcům i komplikovaly údržbu. Praha z nich navíc měla minimální výnosy.

U reklamy na silničních mostech je situace složitější, město nicméně zakročí i v této oblasti. Praha přitom není jediným českým městem, pro které je reklama důležitým tématem. Vizuální smog řeší také Ostrava, kde platí od letošního roku nařízení, jež si klade za cíl zkultivovat reklamu ve městě.

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

On-line závěť si člověk nakliká do dvaceti minut, říká Jiří Štěpánek, zakladatel start-upu Goodbye, který mění české pohřebnictví

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Tajemství dlouhověkosti lidí z modrých zón. Jak si prodloužit život a zajistit pevné zdraví?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…