Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Výzva Čteme spolu pro Kuře je v plném proudu. Z dětských čtenářů dělá hrdiny

Zdroj fotografií: archiv projektu

Vybrat 150 tisíc korun – takový je cíl letošní on-line výzvy, kterou již podeváté pořádá iniciativa Pomozte dětem ve spolupráci s projektem Čtení pomáhá. Na děti, které se chtějí zapojit, tak čeká nelehký úkol v podobě tří tisíc knížek k přečtení.

Čtenářská výzva motivuje děti ke čtení i dobročinnosti.

Na charitativní sbírku Pomozte dětem totiž putuje příspěvek 50 korun za každou přečtenou knížku ze zveřejněného seznamu, který sestavil patron projektu Zdeněk Svěrák. K ověření, že děti danou knihu opravdu přečetly, slouží on-line kvíz na webových stránkách ctenipomaha.cz. Akce běží již od 13. listopadu a potrvá až do 3. ledna 2021.

Děti jsou tak nenásilně motivovány k četbě s důrazem na porozumění textu, ale i k tomu, aby nebyly lhostejné k nelehkým osudům ostatních. Zapojením do výzvy totiž pomohou třeba Šarlotce s vrozenou nedoslýchavostí, která i přes svůj handicap nastoupila za doprovodu naslouchátka do 1. třídy. Zařízení však není dostatečně silné. Výtěžek ze čtenářské výzvy tak poslouží k nákupu speciálního naslouchadla.

Letošní ročník je celý on-line. V úterý 1. prosince nás čeká živý přenos z Městské knihovny v Praze, který bude vysílán na našem facebookovém účtu,“ dodává Ludmila Bobková, manažerka projektu Pomozte dětem.

Související články

Zaručeně zlepší den

Nejunikátnější pohled na Český Krumlov je z Křížové hory, říká Laskavec Dalibor Uhlíř

Vědci našli dvě galaxie ukryté na okraji času i prostoru

Unikátní objev. Vědci nalezli nejbližší černou díru Země

Češi chtějí zálohované PET lahve. Jejich zavedení podporuje 74 procent z nich

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život

Inspirace z knihovny: Uzavřete se sebou čtyři dohody, které vám změní život

Jak se zbavit očekávání, předsudků a zažitých konvencí a najít skutečnou osobní svobodu? S tímto…