Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Výzva Čteme spolu pro Kuře je v plném proudu. Z dětských čtenářů dělá hrdiny

Zdroj fotografií: archiv projektu

Vybrat 150 tisíc korun – takový je cíl letošní on-line výzvy, kterou již podeváté pořádá iniciativa Pomozte dětem ve spolupráci s projektem Čtení pomáhá. Na děti, které se chtějí zapojit, tak čeká nelehký úkol v podobě tří tisíc knížek k přečtení.

Čtenářská výzva motivuje děti ke čtení i dobročinnosti.

Na charitativní sbírku Pomozte dětem totiž putuje příspěvek 50 korun za každou přečtenou knížku ze zveřejněného seznamu, který sestavil patron projektu Zdeněk Svěrák. K ověření, že děti danou knihu opravdu přečetly, slouží on-line kvíz na webových stránkách ctenipomaha.cz. Akce běží již od 13. listopadu a potrvá až do 3. ledna 2021.

Děti jsou tak nenásilně motivovány k četbě s důrazem na porozumění textu, ale i k tomu, aby nebyly lhostejné k nelehkým osudům ostatních. Zapojením do výzvy totiž pomohou třeba Šarlotce s vrozenou nedoslýchavostí, která i přes svůj handicap nastoupila za doprovodu naslouchátka do 1. třídy. Zařízení však není dostatečně silné. Výtěžek ze čtenářské výzvy tak poslouží k nákupu speciálního naslouchadla.

Letošní ročník je celý on-line. V úterý 1. prosince nás čeká živý přenos z Městské knihovny v Praze, který bude vysílán na našem facebookovém účtu,“ dodává Ludmila Bobková, manažerka projektu Pomozte dětem.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.