Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vítězem 23. ročníku soutěže EY Podnikatel roku je Jakub Havrlant

3 minuty radosti
Vítězem letošního ročníku soutěže je Jakub Havrlant. Foto: EY

Letos se konal třiadvacátý ročník prestižní soutěže podnikatelů a titul EY Podnikatel roku 2022 České republiky získal Jakub Havrlant, zakladatel české investiční skupiny Rockway Capital. Porota, kterou tvoří zejména vítězové z předešlých ročníků, ocenila především Havrlantovu snahu vytvářet pomocí firmy dlouhodobou hodnotu, jeho udržitelný přístup k podnikání a celkový přínos, který je prospěšný pro celou společnost.

Jakub Havrlant založil firmu Rockway Capital před deseti lety s vizí vybudovat investiční společnost zaměřenou na rozvoj digitální ekonomiky prostřednictvím budování, investování a akvizic internetových společností. Dnes Rockway Capital hospodaří s mnohamilionovými aktivy a mezi její nejznámější firmy patří například Invia Group, Heureka.cz, Košík.cz, Euromedia Group či Productboard.

Navíc Havrlant skrze fond Rockaway Ventures přispívá na rozvoj nadějných digitálních start-upů. Projekty, do kterých investuje, vybírá mimo jiné i podle jejich pozitivního vlivu na společnost a životní prostředí. „Chtěl bych velmi poděkovat za získané ocenění EY Podnikatel roku 2022 České republiky. Vítězství vnímám jako odměnu za dlouhodobou práci nás všech a je to pro mě známka toho, že vše, co děláme společně s kolegy, děláme dobře a určitě v tom budeme i nadále pokračovat,“ řekl Havrlant po převzetí trofeje.

Oceňovaní podnikatelé soutěže EY Podnikatel roku 2022. Foto: EY

V rámci soutěže byla v kategorii Začínající podnikatel roku oceněna i společnost snuggs. Firma se zabývá rozvojem menstruačních kalhotek a soustředí se na prolomení společenského tabu – tématu menstruace. Vítězem kategorie Společensky prospěšný podnikatel roku je psycholog Martin Loučka a jeho organizace Centrum paliativní péče.

Podnikatelé byli oceňováni i v rámci krajů. V Královehradeckém kraji zvítězil Serafin Campestrini a jeho společnost zabývající se zpracováváním dřeva SECA Borohrádek. Dřevem se zabývá také firma KLAUS Tiber od vítěze za Plzeňský kraj a zároveň celostátního finalisty Marcela Klause. V Jihočeském kraji zvítězil Josef Bukovský se svou Pekárnou Srnín.

EY Podnikatel roku je světová soutěž podnikatelů a pravidelně se vyhlašuje už v téměř šedesáti zemích na šesti kontinentech. Jakub Havrlant bude letos za Českou usilovat o titul EY Světový podnikatel roku. Výsledek soutěže bude oznámen v červnu v Monte Carlu. Záznam z celostátního vyhlášení výsledků můžete sledovat ve středu 8. 3. na ČT2.

Související články

Zaručeně zlepší den

Muži by měli močit vsedě. Je to lepší, tvrdí vědci

Objev v Moravském krasu. Nachází se tam další dosud nepoznané stovky metrů chodeb a jeskyně

Poklad z druhohor. Vymřelá planeta ožila dřív, než si vědci mysleli

Městské lázně Chomutov najdou nové využití. Bude z nich moderní vzdělávací centrum s knihovnou

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše

Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše

I dospělí potřebují čas od času pohádky, které je pohladí po srdci. Držitelka Nobelovy ceny za…