Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vítězem 23. ročníku soutěže EY Podnikatel roku je Jakub Havrlant

3 minuty radosti
Vítězem letošního ročníku soutěže je Jakub Havrlant. Foto: EY

Letos se konal třiadvacátý ročník prestižní soutěže podnikatelů a titul EY Podnikatel roku 2022 České republiky získal Jakub Havrlant, zakladatel české investiční skupiny Rockway Capital. Porota, kterou tvoří zejména vítězové z předešlých ročníků, ocenila především Havrlantovu snahu vytvářet pomocí firmy dlouhodobou hodnotu, jeho udržitelný přístup k podnikání a celkový přínos, který je prospěšný pro celou společnost.

Jakub Havrlant založil firmu Rockway Capital před deseti lety s vizí vybudovat investiční společnost zaměřenou na rozvoj digitální ekonomiky prostřednictvím budování, investování a akvizic internetových společností. Dnes Rockway Capital hospodaří s mnohamilionovými aktivy a mezi její nejznámější firmy patří například Invia Group, Heureka.cz, Košík.cz, Euromedia Group či Productboard.

Navíc Havrlant skrze fond Rockaway Ventures přispívá na rozvoj nadějných digitálních start-upů. Projekty, do kterých investuje, vybírá mimo jiné i podle jejich pozitivního vlivu na společnost a životní prostředí. „Chtěl bych velmi poděkovat za získané ocenění EY Podnikatel roku 2022 České republiky. Vítězství vnímám jako odměnu za dlouhodobou práci nás všech a je to pro mě známka toho, že vše, co děláme společně s kolegy, děláme dobře a určitě v tom budeme i nadále pokračovat,“ řekl Havrlant po převzetí trofeje.

Oceňovaní podnikatelé soutěže EY Podnikatel roku 2022. Foto: EY

V rámci soutěže byla v kategorii Začínající podnikatel roku oceněna i společnost snuggs. Firma se zabývá rozvojem menstruačních kalhotek a soustředí se na prolomení společenského tabu – tématu menstruace. Vítězem kategorie Společensky prospěšný podnikatel roku je psycholog Martin Loučka a jeho organizace Centrum paliativní péče.

Podnikatelé byli oceňováni i v rámci krajů. V Královehradeckém kraji zvítězil Serafin Campestrini a jeho společnost zabývající se zpracováváním dřeva SECA Borohrádek. Dřevem se zabývá také firma KLAUS Tiber od vítěze za Plzeňský kraj a zároveň celostátního finalisty Marcela Klause. V Jihočeském kraji zvítězil Josef Bukovský se svou Pekárnou Srnín.

EY Podnikatel roku je světová soutěž podnikatelů a pravidelně se vyhlašuje už v téměř šedesáti zemích na šesti kontinentech. Jakub Havrlant bude letos za Českou usilovat o titul EY Světový podnikatel roku. Výsledek soutěže bude oznámen v červnu v Monte Carlu. Záznam z celostátního vyhlášení výsledků můžete sledovat ve středu 8. 3. na ČT2.

Související články

Zaručeně zlepší den

Zlepšete své vůdčí schopností: Odkryjte potenciál strategického řízení

Chcete šťastnější vztah? Mluvte se svým partnerem jako se psem

Evropská unie vyzývá sociální sítě, aby před eurovolbami najaly ověřovatele faktů a zabránily tak šíření fakenews

Váš mikrobiom obsahuje biliony bakterií a je jedinečný jako váš otisk prstu

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Oceňovaná Boží hora zprostředkovává atmosféru chudinské Neapole

Inspirace z knihovny: Oceňovaná Boží hora zprostředkovává atmosféru chudinské Neapole

Snad každý si vybaví hladovost mládí, která je v pubertě doslova spalující. I pouhý vzduch chutná…