Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vinobus umožní od září poznat Moravu nevšedním způsobem

Z vinobusu můžete ochutnat ta nejlepší moravská vína. Zdroj: Dollar Photo Club

Již na letošním vinobraní mohou návštěvníci Znojemska využít tzv. vinobusů, tedy vinařských autobusů, a projet s nimi nejkrásnější místa Moravy. Trasa vinařského autobusu bude dlouhá asi šedesát dva kilometrů a povede ze Znojma do místních vinařských obcí.

„Projekt bude propojený s cyklotrasami. Vinobus s kapacitou třicet dva míst bude vybaven i nosiči na kola, trasa bude objízdná čtyřikrát denně, každá ze zatím devatenácti zastávek bude označena informačním panelem. Na něm se dozvíte, jaké sklepy v okolí jsou otevřené. Vzniknou i webové stránky projektu, kde bude možné si naplánovat cestu,“ vysvětlil předseda VOC Znojmo František Koudela.

Vinařský autobus by měl začít pravidelně jezdit od začátku příštího roku, avšak již v září na letošním Znojemském historickém vinobraní se lidé mohou těšit na první projížďky. „Na vinobraní se letos chci zajet podívat, vinařský autobus zní jako skvělá příležitost k poznání obcí a sklípků, kam bych se jinak nepodívala. Nedávno jsem Moravu projela na kole a určitě bych vinobusu, kde by bylo možné na chvíli kola uskladnit a odpočinout si, využila,“ dodala Marie Jahodová z Blanska.

Lidé si budou moci vybrat, zda chtějí trasu projet sami nebo s průvodcem. Hlavním lákadlem vinařského autobusu je volnost v tom, že návštěvníci mohou kdekoliv vystoupit, ochutnat vína, porozhlédnout se po okolí a počkat na další spoj.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.