Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vinobus umožní od září poznat Moravu nevšedním způsobem

Z vinobusu můžete ochutnat ta nejlepší moravská vína. Zdroj: Dollar Photo Club

Již na letošním vinobraní mohou návštěvníci Znojemska využít tzv. vinobusů, tedy vinařských autobusů, a projet s nimi nejkrásnější místa Moravy. Trasa vinařského autobusu bude dlouhá asi šedesát dva kilometrů a povede ze Znojma do místních vinařských obcí.

„Projekt bude propojený s cyklotrasami. Vinobus s kapacitou třicet dva míst bude vybaven i nosiči na kola, trasa bude objízdná čtyřikrát denně, každá ze zatím devatenácti zastávek bude označena informačním panelem. Na něm se dozvíte, jaké sklepy v okolí jsou otevřené. Vzniknou i webové stránky projektu, kde bude možné si naplánovat cestu,“ vysvětlil předseda VOC Znojmo František Koudela.

Vinařský autobus by měl začít pravidelně jezdit od začátku příštího roku, avšak již v září na letošním Znojemském historickém vinobraní se lidé mohou těšit na první projížďky. „Na vinobraní se letos chci zajet podívat, vinařský autobus zní jako skvělá příležitost k poznání obcí a sklípků, kam bych se jinak nepodívala. Nedávno jsem Moravu projela na kole a určitě bych vinobusu, kde by bylo možné na chvíli kola uskladnit a odpočinout si, využila,“ dodala Marie Jahodová z Blanska.

Lidé si budou moci vybrat, zda chtějí trasu projet sami nebo s průvodcem. Hlavním lákadlem vinařského autobusu je volnost v tom, že návštěvníci mohou kdekoliv vystoupit, ochutnat vína, porozhlédnout se po okolí a počkat na další spoj.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vládní novinky: vyšší přídavky na děti a příspěvek na bydlení už i pro střední třídu

Čerpejte příspěvky státu. Pomůže vám uhradit zateplení nebo nová okna

Teprve 22letý student vymyslel čip s názvem Z2

Budou houbičky léčit deprese? Vědci hledají dobrovolníky do studie

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku

Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku

Potřebujete rozvinout svou kreativitu a baví vás hrát si se slovy? Pak je Kreativní zápisník od…