Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vinobus umožní od září poznat Moravu nevšedním způsobem

Z vinobusu můžete ochutnat ta nejlepší moravská vína. Zdroj: Dollar Photo Club

Již na letošním vinobraní mohou návštěvníci Znojemska využít tzv. vinobusů, tedy vinařských autobusů, a projet s nimi nejkrásnější místa Moravy. Trasa vinařského autobusu bude dlouhá asi šedesát dva kilometrů a povede ze Znojma do místních vinařských obcí.

„Projekt bude propojený s cyklotrasami. Vinobus s kapacitou třicet dva míst bude vybaven i nosiči na kola, trasa bude objízdná čtyřikrát denně, každá ze zatím devatenácti zastávek bude označena informačním panelem. Na něm se dozvíte, jaké sklepy v okolí jsou otevřené. Vzniknou i webové stránky projektu, kde bude možné si naplánovat cestu,“ vysvětlil předseda VOC Znojmo František Koudela.

Vinařský autobus by měl začít pravidelně jezdit od začátku příštího roku, avšak již v září na letošním Znojemském historickém vinobraní se lidé mohou těšit na první projížďky. „Na vinobraní se letos chci zajet podívat, vinařský autobus zní jako skvělá příležitost k poznání obcí a sklípků, kam bych se jinak nepodívala. Nedávno jsem Moravu projela na kole a určitě bych vinobusu, kde by bylo možné na chvíli kola uskladnit a odpočinout si, využila,“ dodala Marie Jahodová z Blanska.

Lidé si budou moci vybrat, zda chtějí trasu projet sami nebo s průvodcem. Hlavním lákadlem vinařského autobusu je volnost v tom, že návštěvníci mohou kdekoliv vystoupit, ochutnat vína, porozhlédnout se po okolí a počkat na další spoj.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Brněnští vědci vyvinuli nový tlumič pro vlaky. Zvýší jejich rychlost a ochrání koleje

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.