Poslední dobou se čím dál častěji skloňuje termín overturismus. Cestovat bez toho, aby se člověk musel mačkat s davy lidí, začíná být utopie. Na řadu tedy přichází regulace počtu turistů. Jenže ne všude. K místům, která se na příval turistů těší, patří podle serveru České noviny například Grónsko, Maroko, Srbsko nebo Gruzie.
Zatímco ve známých turistických destinacích je destruktivní síla cestovního ruchu velkým tématem, v méně rozvinutých zemích pomáhají peníze, které cestovní ruch přináší, budovat tolik potřebnou infrastrukturu a zlepšovat podmínky i pro místní. A zatím stále ještě platí, že se tam nehrnou davy. Může to být třeba i tím, že Grónsko se teprve chystá na otevření nového mezinárodního letiště, které je naplánované na příští rok.
Všechny čtyři země jsou charakteristické krásnou přírodou. Cestovatele lákají především na horskou turistiku. Turismus totiž pomáhá ekonomice, zároveň umožňuje vznik pracovních míst a místním obyvatelům dává možnost hrdě se podělit o kulturu a tradice své země. Dobře řízený cestovní ruch může být obohacujícím ekonomickým faktorem, který spojuje lidi na základě společných hodnot a zážitků.
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Inspirace z knihovny: Mistrem života je každý z nás. Zjistěte, jak aktivovat svůj potenciál
Život před každého z nás bez výjimky staví různé zkoušky. K někomu přichází v podobě nemocí, k…