Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Venkovní sauna: cesta k relaxaci a harmonii

SaunaSystem.cz

Myšlenka odpočinku v teplé sauně uprostřed přírody je stará jak lidstvo samo. Moderní sauny však nabízí nejen léčivé horko, ale jsou plné technologií, které vám usnadní život. Takže nastavit teplotní režim zvládne úplně každý. Nebo si saunu zapnete z mobilního telefonu na dálku, třeba když jedete z práce.

Výhody venkovní sauny

Máte zahradu nebo terasu? Tam všude můžete venkovní saunu mít. Pár metrů čtverečních určitě najdete. Dřevěná konstrukce, obložení a prosklená stěna tvoří harmonický prvek. Bude se skvěle vyjímat v nějakém klidném koutě vašeho pozemku.

V noci dokáže osvětlená zahradní sauna proměnit váš domov v přímo pohádkové místo.

  1. Terapie přírodou: venkovní sauny umožňují užívat si výhody saunování mezi stromy, keři a květinami na místě, kde to máte nejraději. To už samo o sobě zklidňuje a navodí tu nejlepší atmosféru pro vaši relaxaci.
  2. Emoce: do sauny přeci chodíme kvůli uvolnění, pohodě a zlepšení nálady. Venkovní sauny tyto pocity násobí. Jen se podívejte z okna vyhřáté kabiny ven – listy stromů se jemně pohybují ve větru, slunce zrovna zapadá a všude kolem voní podzim. Jen klid, teplo a vy. Není to nádhera?
  1. Zdraví a vitalita: říká se, že pravidelný pobyt v sauně prodlužuje život. Sauna prokazatelně posiluje imunitní systém, mírní bolest svalů a kloubů, hydratuje a čistí pokožku. Navíc zklidňuje mysl, zlepšuje spánek a pomáhá při regeneračních procesech organismu. Zdravotních benefitů saunování je tolik, že by vám prsty obou rukou nestačily.
  2. Rodina, přátelé a pohoda: venkovní sauna je také ideálním místem pro setkávání s těmi, které máte nejraději. Po saunování si můžete společně užít čas na terase nebo u ohně. Nebo jen tak ležet na lehátkách v odpočívárně.

Design a styl – i to k sauně na zahradě patří

Když toužíte po venkovním saunování, máte dvě možnosti: vybrat si nějakou typizovanou saunu nebo saunu, která bude vyrobena přesně podle vašeho přání a představ.

Takové řešení, kdy si můžete zvolit nejen rozměry kabiny, ale i vnitřní uspořádání, výbavu a design se nazývá sauna na míru. A je to nejlepší cesta k vlastní sauně.

Při plánování sauny si určitě nechte poradit od odborníků. Zvažte, zda ke své vysněné sauně chcete i odpočívárnu. Prvotní náklady budou o něco vyšší, ale získáte další místnost, kde budete moci relaxovat i po saunování.

A chytře využijete zbytkové teplo proudící ze sauny.

Pamatujte i na možnost ochlazení. Protože po každém saunovacím cyklu má následovat ochlazení – buď pomocí studené sprchy, ochlazovací kádě, bazénku nebo koupelí v přírodním jezírku.

Aby stavba sauny dopadla, jak jste si představovali ve svých snech, svěřte ji profesionálům. Venkovní sauna totiž musí splňovat mnoho bezpečnostních i stavebních předpisů. Jen tak budete mít jistotu, že saunová kamna vyhřejí kabinu na požadovanou teplotu i v těch největších mrazech a že skrz prosklenou stěnu nebude do sauny profukovat vítr.

Když se vše podaří, venkovní sauna se snadno stane místem, kde budete trávit volný čas nejraději. Je to ta nejlepší investice do vašeho zdraví a duševní pohody.

Navíc vám umožní prožít neopakovatelné zážitky v bezpečí vaší zahrady.

Zaručeně zlepší den

Kurz „Revma v klidu“ pomáhá lidem s revmatickým onemocněním

Vědci se chtějí inspirovat mravenci při léčení lidí

Nové jídlo s proteiny by mělo být ekologičtější než steak

Kosmetický paradox. Pochází červená rtěnka z Íránu?

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše

Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše

I dospělí potřebují čas od času pohádky, které je pohladí po srdci. Držitelka Nobelovy ceny za…