Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ve světě vznikají letištní kina zpříjemňující cestování

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Čekání na letišti je většině z nás dobře známé, a to zpravidla ne jako zrovna příjemná činnost. Přesto je nevyhnutelná, pokud chceme mít jistotu, že nám kýžené letadlo neuletí. Jak se ovšem na letišti zabavit? Odpověď přináší nový trend letištních kin.

Hongkong, Dillí nebo Minneapolis. To jsou některá z měst, jejich letiště mohou svým zákazníkům nabídnout službu navíc v podobě sledování filmů na velkém plátně. V Asii je tato vychytávka populární už několik let a funguje v různých podobách. Například na letišti v Singapuru je cestujícím k dispozici neuvěřitelných 24 kinosálů. Jiná letištní kina zase nabízejí mnohorozměrné filmy – od 3D až po 6D.

Ve Spojených státech kina na letištích teprve postupně vznikají. První se objevilo na Minneapolis–Saint Paul International Airport v roce 2014. Kino zde funguje nonstop a promítá cestujícím snímky místních filmařů. Jde především o krátkometrážní filmy a dokumenty. Na jiné straně země – v oregonském Portlandu – se letos v létě otevře nové kino, vytvořené ve vintage stylu. I zde se projekce zaměří především na místní filmovou produkci.

Na českých letištích cestující však filmy asi jen tak nezhlédnou. Pražské letiště Václava Havla už si provoz kina vyzkoušelo, pro nízký zájem bylo však pozastaveno.

Zdroj: ihned.cz/cnn.com

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.