Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ve Francii vyrobili udržitelné hodinky z recyklovaných materiálů

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: awakewatches.com

V současné době, kdy už lidstvu jedna planeta k současnému stylu života nestačí, je otázka udržitelnosti důležitější než kdy dřív. S vlastním příspěvkem přišla i francouzská firma, když vyrobila plně funkční moderní hodinky, které ale zároveň co nejméně zatěžují životní prostředí.

Pro výrobu ciferníku hodinek Awake byla použita recyklovaná nerezová ocel. Základní řemínek vznikl z plastového odpadu vyplaveného na asijském pobřeží. U výměnných řemínků si můžou zájemci vybrat třeba ten ze stoprocentního kaučuku nebo opět recyklované oceli. A pohon? Ten zajišťuje příroda, přesněji řečeno solární energie. Po třech hodinách na sluníčku vydrží podle výrobce fungovat půl roku.

Aby bylo vše dovedeno k dokonalosti, hodinky jsou baleny do krabiček z recyklovaného papíru a výrobce je dodává přímo k zákazníkům, čímž eliminuje dopravu mezi dalšími subjekty. Záměrem designérů je skrze jejich produkt dokázat, že existuje chytřejší a udržitelnější způsob konzumace zboží bez nutnosti kompromisů v oblasti designu a kvality.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory

Opatrujte své duševní zdraví. Odborníci radí, jak o sebe pečovat v době epidemie