Ve Francii vyrobili udržitelné hodinky z recyklovaných materiálů

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: awakewatches.com
ByznysInspiraceZe světa 2 minuty radosti

V současné době, kdy už lidstvu jedna planeta k současnému stylu života nestačí, je otázka udržitelnosti důležitější než kdy dřív. S vlastním příspěvkem přišla i francouzská firma, když vyrobila plně funkční moderní hodinky, které ale zároveň co nejméně zatěžují životní prostředí.

Pro výrobu ciferníku hodinek Awake byla použita recyklovaná nerezová ocel. Základní řemínek vznikl z plastového odpadu vyplaveného na asijském pobřeží. U výměnných řemínků si můžou zájemci vybrat třeba ten ze stoprocentního kaučuku nebo opět recyklované oceli. A pohon? Ten zajišťuje příroda, přesněji řečeno solární energie. Po třech hodinách na sluníčku vydrží podle výrobce fungovat půl roku.

Aby bylo vše dovedeno k dokonalosti, hodinky jsou baleny do krabiček z recyklovaného papíru a výrobce je dodává přímo k zákazníkům, čímž eliminuje dopravu mezi dalšími subjekty. Záměrem designérů je skrze jejich produkt dokázat, že existuje chytřejší a udržitelnější způsob konzumace zboží bez nutnosti kompromisů v oblasti designu a kvality.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vědci objevili v krvi pacienta protilátku, která ničí koronavirus

Online zábava během karantény: divadelní představení i lekce jógy

Lékařům se podařilo vyléčit už druhého pacienta s HIV

Šije celá země. Česko tvoří roušky v době koronavirové

Inspirativní rozhovor

Tomáš Adamec

Přečtěte si příběh dvacetiletého studenta, který svým nadšením a pílí zlepšuje kvalitu života ve své obci.

Tomáš Adamec