Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ve Francii vyrobili udržitelné hodinky z recyklovaných materiálů

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: awakewatches.com

V současné době, kdy už lidstvu jedna planeta k současnému stylu života nestačí, je otázka udržitelnosti důležitější než kdy dřív. S vlastním příspěvkem přišla i francouzská firma, když vyrobila plně funkční moderní hodinky, které ale zároveň co nejméně zatěžují životní prostředí.

Pro výrobu ciferníku hodinek Awake byla použita recyklovaná nerezová ocel. Základní řemínek vznikl z plastového odpadu vyplaveného na asijském pobřeží. U výměnných řemínků si můžou zájemci vybrat třeba ten ze stoprocentního kaučuku nebo opět recyklované oceli. A pohon? Ten zajišťuje příroda, přesněji řečeno solární energie. Po třech hodinách na sluníčku vydrží podle výrobce fungovat půl roku.

Aby bylo vše dovedeno k dokonalosti, hodinky jsou baleny do krabiček z recyklovaného papíru a výrobce je dodává přímo k zákazníkům, čímž eliminuje dopravu mezi dalšími subjekty. Záměrem designérů je skrze jejich produkt dokázat, že existuje chytřejší a udržitelnější způsob konzumace zboží bez nutnosti kompromisů v oblasti designu a kvality.

Související články

Zaručeně zlepší den

Česká firma přišla s revoluční metodou zpracování odpadu

Jak zabránit suchu v krajině? Podívejte se, jak originálně problém vyřešili na Šumavě

Napůl robot, napůl člověk. Chytrý oblek zvyší efektivitu práce

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.