Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Vánoční trhy lákají na tradiční dobroty a bohatý kulturní program napříč Českem

2 minuty radosti
Foto: Pixabay

Advent je v plném proudu, Vánoce za rohem. Přišel nejvyšší čas naladit se na tu správnou atmosféru. Pusťte si Lásku nebeskou, začtěte se do oddechové knížky, vyzdobte si domov a také nezapomeňte vyrazit na vánoční trhy. V Praze najdete po dvouleté přestávce ty největší v republice, uvedl server České noviny.

V české metropoli se konají trhy hned na několika místech, nejznámější jsou ty na Staroměstském a Václavském náměstí. Součástí jejich programu jsou již tradičně kulturní vystoupení. „Chybět nebudou folklórní, národopisné i dětské soubory z České republiky i ze zahraničí. Doplní je taneční vystoupení a programové bloky pro všechny generace. Kromě vystupujících z celého Česka hosté uvidí soubory z Lotyšska, Holandska, Polska, Maďarska, Slovenska, Německa a mnoho dalších. Bude to určitě pestré,“ uvedla programová manažerka trhů Simona Štěruská. 

Vánoční trhy mají i ostatní česká města. Těm brněnským jsme již věnovali pozornost v samostatném článku, Ostrava si připravila pro zájemce kromě svařáku, punče, klobás a trdelníků také pohybovou aktivitu. Na Vánoční stezce z Černé louky až na Vyhlídkovou věž Nové radnice dostanou zájemci možnost protáhnout si nohy. Na každém z devíti stanovišť se dotyční dozví něco o historii i současnosti Ostravy a dospělí i děti mohou vyplnit pracovní list.

Zdroj: České noviny, Ostravské Vánoce

Související články

Zaručeně zlepší den

Tři miliony let staré nástroje nepatřily lidem. Kdo je používal?

Parazitické houby půjde snadněji vytřídit díky českým vědcům

Menstruační chudoba se netýká jen zemí třetího světa, vysvětlují zástupkyně organizace SOLA Pomáhá

Nový druh světlušky získal jméno po slavném režisérovi

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Poetický příběh o pouti jednoho hlemýždě vykouzlí úsměv na tváři nejen dětem

Inspirace z knihovny: Poetický příběh o pouti jednoho hlemýždě vykouzlí úsměv na tváři nejen dětem

Putovat světem a životem doslova hlemýždím tempem nemusí být nutně na škodu. Zvolnit v dnešní…