Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Praze vznikne unikát: největší česká chemická knihovna

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Nejrozsáhlejší veřejně dostupnou chemickou knihovnu v České republice brzy najdou zájemci v Národní technické knihovně v pražských Dejvicích. Integrovaná knihovna nabídne zákazníkům nové knižní tituly a služby, či správu informačních zdrojů. Knihovna vznikne díky spojení fondů a služeb třech institucí, a to Národní technické knihovny, Vysoké školy chemicko-technologické v Praze a Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR.

Díky spojení třech institucí bude nově k dispozici jeden katalog a jedno vyhledávání, což výrazně usnadní práci návštěvníkům knihovny. Čtenáře tak čeká více než tisícovka publikací z chemických oborů a přibližně sedmdesát titulů odborných časopisů. „Spojením fondů a služeb třech institucí vytváříme nejkvalitnější sbírku literatury z chemických oborů dostupnou pro studenty, pedagogy, výzkumníky i odbornou a širokou veřejnost,“ uvedl ředitel Národní technické knihovny Martin Svoboda.

Knihovna Vysoké školy chemicko-technologické (VŠCHT) funguje v integrovaném režimu s Národní technickou knihovnou už druhým rokem, a nyní se k nim přidává i vědecký ústav. „Po více než roce fungování v integrovaném režimu máme ty nejlepší zkušenosti. Studenti vnímají Národní technickou knihovnu jako přirozenou součást naší školy. S klidným svědomím mohu říci, že toho, že jsme šli do projektu integrace, nelitujeme a že dneska si už nikdo ani nevzpomene na původní Ústřední knihovnu na VŠCHT Praha,“ uzavřel rektor Karel Melzoch.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.