Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Praze vznikne unikát: největší česká chemická knihovna

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Nejrozsáhlejší veřejně dostupnou chemickou knihovnu v České republice brzy najdou zájemci v Národní technické knihovně v pražských Dejvicích. Integrovaná knihovna nabídne zákazníkům nové knižní tituly a služby, či správu informačních zdrojů. Knihovna vznikne díky spojení fondů a služeb třech institucí, a to Národní technické knihovny, Vysoké školy chemicko-technologické v Praze a Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR.

Díky spojení třech institucí bude nově k dispozici jeden katalog a jedno vyhledávání, což výrazně usnadní práci návštěvníkům knihovny. Čtenáře tak čeká více než tisícovka publikací z chemických oborů a přibližně sedmdesát titulů odborných časopisů. „Spojením fondů a služeb třech institucí vytváříme nejkvalitnější sbírku literatury z chemických oborů dostupnou pro studenty, pedagogy, výzkumníky i odbornou a širokou veřejnost,“ uvedl ředitel Národní technické knihovny Martin Svoboda.

Knihovna Vysoké školy chemicko-technologické (VŠCHT) funguje v integrovaném režimu s Národní technickou knihovnou už druhým rokem, a nyní se k nim přidává i vědecký ústav. „Po více než roce fungování v integrovaném režimu máme ty nejlepší zkušenosti. Studenti vnímají Národní technickou knihovnu jako přirozenou součást naší školy. S klidným svědomím mohu říci, že toho, že jsme šli do projektu integrace, nelitujeme a že dneska si už nikdo ani nevzpomene na původní Ústřední knihovnu na VŠCHT Praha,“ uzavřel rektor Karel Melzoch.

Související články

Zaručeně zlepší den

Nemusíte běhat maratony. Zrychlit metabolismus sedavých lidí umí i jediná fyzická aktivita

Čeští vědci skórují v boji proti koronaviru. Nová protilátka je účinná na všechny hlavní mutace

Pražský hrad je hvězdou Instagramu. Porazil konkurenci z celého světa

O krásných duších ve škaredých tělech. Češi připravují animovaný film o hovínkách

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…