Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Praze vznikne unikát: největší česká chemická knihovna

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Nejrozsáhlejší veřejně dostupnou chemickou knihovnu v České republice brzy najdou zájemci v Národní technické knihovně v pražských Dejvicích. Integrovaná knihovna nabídne zákazníkům nové knižní tituly a služby, či správu informačních zdrojů. Knihovna vznikne díky spojení fondů a služeb třech institucí, a to Národní technické knihovny, Vysoké školy chemicko-technologické v Praze a Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR.

Díky spojení třech institucí bude nově k dispozici jeden katalog a jedno vyhledávání, což výrazně usnadní práci návštěvníkům knihovny. Čtenáře tak čeká více než tisícovka publikací z chemických oborů a přibližně sedmdesát titulů odborných časopisů. „Spojením fondů a služeb třech institucí vytváříme nejkvalitnější sbírku literatury z chemických oborů dostupnou pro studenty, pedagogy, výzkumníky i odbornou a širokou veřejnost,“ uvedl ředitel Národní technické knihovny Martin Svoboda.

Knihovna Vysoké školy chemicko-technologické (VŠCHT) funguje v integrovaném režimu s Národní technickou knihovnou už druhým rokem, a nyní se k nim přidává i vědecký ústav. „Po více než roce fungování v integrovaném režimu máme ty nejlepší zkušenosti. Studenti vnímají Národní technickou knihovnu jako přirozenou součást naší školy. S klidným svědomím mohu říci, že toho, že jsme šli do projektu integrace, nelitujeme a že dneska si už nikdo ani nevzpomene na původní Ústřední knihovnu na VŠCHT Praha,“ uzavřel rektor Karel Melzoch.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Novinka v léčbě cukrovky. Horké koupele mají dobrý vliv na krevní tlak i obezitu

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.