V Praze bude více inteligentních automatů, usnadní cestování

Nové automaty usnadní cestování po hlavním městě. Zdroj: Dopravní podnik hlavního města Prahy

Vedení města v nejbližší době vypíše soutěž na dodávku nových přístrojů, jež tisknou jízdenky a zároveň podávají cestujícím informace o městské hromadné dopravě i jízdních řádech.

Automaty umožní lidem nejen koupit jízdenku, ale také zjistit, v kolik jim hledaný spoj jede, či vyhledat různé informace o městské hromadné dopravě. Velkou výhodou automatů bude možnost placení kartou a papírovými bankovkami. Dva inteligentní automaty již stojí na Letišti Václava Havla a dva na hlavním nádraží. Jeden přitom vyjde asi na 350 tisíc korun.

„Vyhodnocujeme provoz dosavadních automatů a připravujeme návazný projekt. V něm by mělo být zavedeno několik dalších inteligentních automatů,“ řekl pro ČTK Petr Tomšík, ředitel organizace Ropid, jež plánuje pražskou dopravu.

„Ropid nyní vytipuje místa, kde budou automaty nejužitečnější,“ vysvětil náměstek primátorky Petr Dolínek. Kdy by měly být nové stroje zavedeny a na kolik vyjdou, zatím není jasné. „Záleží na průběhu a výsledku výběrového řízení,” vysvětlil.

Zdroj: ČTK

Autor článku

Barbora Jahodová