Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Kyjově bojuje s rychlými řidiči 3D strážník

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

V některých městech České republiky odrazuje od dopravních přestupků papírová maketa policisty, jinde zařízení měřící rychlost. V Kyjově na jižní Moravě nainstalovalo vedení města do rušné části obce 3D strážníka, čili plastovou figurínu policisty, která má řidiče na cestě překvapit a přimět k pomalejší jízdě.

Plastová postava policisty v životní velikosti by měla řidiče projíždějící Kyjovem zarazit a zapůsobit na ně dojmem opravdového strážníka. Podle místních totiž v některých částech obce lidé předepsanou padesátikilometrovou rychlost nedodržují, což vede k ohrožení nejen ostatních řidičů, ale především procházejících obyvatel Kyjova. „Protože z vrchu to nedobrzdí a z druhé strany je konec města, tak na to šlápnou. Takže tady osmdesát se jezdí normálně, i stovkou,“ vysvětlil pro Českou televizi Jaroslav Daněček z Kyjova.

S překročením rychlosti mají místní policisté v obci časté zkušenosti, a vedení města se tak rozhodlo pro 3D strážníka, který by mohl řidiče zpomalit. Například loni pokutovali za překročení rychlosti 250 aut a letos jich bylo už 145. „My jsme využili nabídky firmy, která figurínu poskytla bezplatně. A je to podle nás vhodný tah, abychom zvýšili bezpečnost chodců, ale i lidí, kteří vjíždí do svých objektů,“ uvedl pro Českou televizi místostarosta Kyjova Antonín Kuchař. Kromě figuríny plánuje vedení obce nainstalovat v budoucnu do města i kamery.

Zdroj: Česká televize

Související články

Zaručeně zlepší den

Elektromobily by mohly být udržitelnější. Pomůže změna výroby autobaterií

Na jaké technologické novinky se letos můžeme těšit? Třeba na orgány z 3D tiskárny

Velryba je hrdá na svého potomka. Pochlubila se jím turistům

McDonald vyřazené tácy nevyhodil, ale udělal z nich unikátní lavičky a koše. Jak se vám líbí?

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Za peníze si štěstí nekoupíš. Pracovní úspěchy nepředčí rodinné zázemí. Radost se skrývá v …