Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Japonsku vytvořili unikátní vznášející se bonsaje

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Bonsaje jsou samy o sobě pozoruhodné. Miniaturní stromky vzhledem připomínající stovky let staré stromy jsou výsledkem zručných japonských rukou – jak pěstitelských, tak těch uměleckých. Japonci nicméně toto umění povýšili na další úroveň. Přišli totiž s nápadem bonsají, které levitují nad květináčem.

Air Bonsai – takový název nese novinka, kterou vymysleli designéři ze společnosti Hoshinchu. Létající bonsaj se skládá ze dvou částí. První z nich je základna, nad kterou se stromek vznáší. Druhou je mechová koule označovaná autory jako malá hvězda. V souvislosti s tím budoucí majitele bonsají vyzývají, aby si něco přáli, třeba jim to ona hvězda vyplní.

Za vynálezem se přitom neskrývá žádné speciální kouzlo, ale prostá fyzika. Obě části výrobku v sobě totiž mají zabudovaný magnet. Vrchní část díky tomu levituje asi dva centimetry nad základnou.

Nápad je to bezesporu originální, což potvrzuje i zájem lidí. Ten designéři vzbudili svou crowdfundingovou kampaní na portálu Kickstarter, kde už po pár dnech dosáhli vytouženého finančního obnosu. Zájemci ale stále přibývají a spolu s nimi roste i vybraná částka. Ta už přesáhla 400 tisíc dolarů, v přepočtu tedy neuvěřitelných 10 milionů korun. A to má přitom kampaň ještě měsíc před sebou.

Související články

Zaručeně zlepší den

Nemusíte běhat maratony. Zrychlit metabolismus sedavých lidí umí i jediná fyzická aktivita

Pražský hrad je hvězdou Instagramu. Porazil konkurenci z celého světa

O krásných duších ve škaredých tělech. Češi připravují animovaný film o hovínkách

Nahradí jednorázové plasty i polystyren. Český start-up vyvinul ekologický materiál z podhoubí

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…